Rusya'dan Ukrayna'da Gürcistan taktiği: 14 yıl sonra aynı metin, sadece şehirler farklı

Rusya'nın, 2008'de Gürcistan'a müdahale sonrası Güney Osetya ve Abhazya'nın bağımsızlığını tanıdığı metnin aynısını sadece şehir isimlerini değiştirerek, aynı gerekçelerle Donetsk ve Luhansk'ı da tanıdığı ortaya çıktı.

GİRİŞ 22.02.2022 10:02 GÜNCELLEME 22.02.2022 10:09
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Ukrayna'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Sergiy Kyslytsya, Rusya'nın 2008'deki Gürcistan müdahalesi sonrası Güney Osetya ve Abhazya'yı tanıdığı kararnameler ile, Donetsk ve Luhansk'ı tanıdığı kararnameler arasındaki benzerlikleri vurgulayan belgeyi gösteriyor.

Aynı ifadelerin, aynı gerekçelerle sadece şehir isimlerinin değiştirilerek 14 yıl sonra yeniden kullanıldığını ifade eden Ukraynalı elçi, "Burada tartışacağımız şu; sıradaki Birleşmiş Milletler üyesi ülke hangisi?" dedi.

Fotoğraf: AFP

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 39
 • ilkerkd 2 yıl önce Şikayet Et
  koca rusyayı yıllardır yönetip abd ye kafa tutan ve ayakta kalan adam heralde bir şeyler biliyordur
  Cevapla
 • bekir 2 yıl önce Şikayet Et
  Sıradaki ülke Kazakistan - Kazakistan ın toplam nufüsu 15 milyon bunun rusya sınırında 5 milyon rus kökenli nufüs var - Kazaklar 8 milyon civarı - Ger kalanı özbek kırgız türkmen tacik uygur azeri gürcü alman koreli - İlk fırsatta kuzeydeki ve hazar kıyısındaki petrol bölgeleri Atrau yu işgal edecek Rusya - 1-2 yıl a kalmaz - Kazakistan ın yüzölçümü Türkiyenin 3 katı - Çimkent Almaty Taldakurgan Kazaklara bırakılır
  Cevapla
 • Sinan Can 2 yıl önce Şikayet Et
  Rusya yavaş yavaş işgal ederek her yeri alıyor. Demek ki fırsatını bulsa bizi de işgal edecek bu bilinçle hareket edip ordumuzu ona göre tesis etmeliyiz. Ülkelerin dostlukları yoktur çıkarları vardır der İngilizler ve bu sözün ne kadar doğru olduğunun bir kanıtıdır Rusya
  Cevapla
 • Zeki 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne abd ne rusya tarafsız kalmamız lazım
  Cevapla
 • Sedat 2 yıl önce Şikayet Et
  Minareyi çalan kılıfını hazırlar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın Hamas'la görüşmesi İsrail'i salladı! Dışişleri Bakanından skandal paylaşım
Trabzonspor, Kayseri'de 3 puanı Pepe ile kaptı