Korkunç iddia: Rus Wagner grubuna Zelenskiy'i öldürme emri verildi

Rus Wagner grubunun faaliyetlerini izleyen bir kaynağın İngiliz The Times gazetesine verdiği bilgiye göre; Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy ve hükümetten bazı isimlere suikast düzenlenmesi için 400'den fazla bir kuvvet Kiev'e gönderildi.

GİRİŞ 28.02.2022 07:27 GÜNCELLEME 28.02.2022 09:44
Bu Habere 75 Yorum Yapılmış

Rusya'nın Ukrayna işgali 5'inci gününe girererken, İngiliz basınında çıkan iki iddia şoke etti.

50 BİN ASKERİN ÖLÜMÜNÜ GÖZDEN ÇIKARDI

İngiliz istihbaratı tarafından basına sızdırılan belgelere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'ya yönelik başlattığı işgal girişiminde 50 bin askeri gözden çıkardı. Belgede istihbarat yetkililerinin, halihazırda Rusya'nın 3 bin civarında asker kaybı olduğunu rapor ettiği görüldü.

Putin'in ayrıca, Rusya Sağlık Bakanlığına "tıbbi acil durum" için hazır olunması talimatı verildiği bildirildi. Söz konusu talimat, Moskova'nın mevcut savaşta çok sayıda asker kaybına hazırlandığı ve saldırılarını artırmayı planladığı şeklinde yorumlandı.

RUSYA, BU KADAR DİRENİŞ BEKLEMİYORMUŞ

Üst düzey bir ABD savunma yetkilisi de Moskova'nın beklediğinden daha fazla direnişle karşı karşıya kaldığını, Rus kuvvetlerinin ezici üstünlüğüne rağmen düşündüğü ilerlemeyi kaydedemediğini ve ivmesinin bir kısmını kaybettiğini belirtti.

ZELENSKİY VE ÜST DÜZEY İSİMLER İÇİN SUİKAST TİMİ GÖNDERİLDİ

Öte yandan İngiliz The Times gazetesinden yer alan bir başka haberde; Moskova'nın, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy ve hükümetin önde gelen isimlerine suikast düzenlemek için, Wagner grubundan 400'den fazla bir kuvveti Kiev'e gönderdi.

Wagner'in faaliyetleri hakkında bilgisi olan bir kaynak Times'a yaptığı açıklamada, 2.000 ila 4.000 paralı askerin ocak ayında Ukrayna'ya farklı misyonlarla geldiğini söyledi.

Bunların çoğu, Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçıların elindeki Donetsk ve Luhansk bölgelerine gönderilirken, Zelenskiy'yi ortadan kaldırmakla görevli 400 kişi Belarus'tan Kiev'e doğru yola çıktı.

Söz konusu grubun, Zelenskiy ve hükümet yetkililerini cep telefonları aracılığıyla takip ettiği ve nerede olduklarını bildiklerini iddia ettikleri ifade edildi.

Zelenskiy daha önce ulusa sesleniş konuşmasında yaptığı açıklamada, "bir numaralı hedef" olduğunu, Rus özel kuvvetlerinin kendisini öldürmek için ülkeye girdiğini dile getirmişti.

Ancak Kiev'de sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi, yasaklı saatlerde sokakta görülen herkesin "düşman" olarak kabul edileceğinin belirtilmesi, Moskova'nın planlarını suya düşürdü. Bu kararla Ukrayna hükümeti, çok sayıda Rus sabotajcıyı yakaladı.

Uzmanlar yinede, Zelenskiy için tehlikenin devam ettiği konusunda hemfikir.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 75
 • Abdullah64 2 yıl önce Şikayet Et
  Zalimlere rükun ve dayanak olmayın. Sonra ateş size de dokunur.
  Cevapla
 • Час 2 yıl önce Şikayet Et
  Ukrayna halkına kurşun sıkan zelenski nin suikast cilari... Amerika'nın ajanı zelenski. Kendi halkını temizliyor... Sonra Putin yaptı diyor ...hepsi kendi füzeleri kendi helikopter.roketlerin üzerine Rusya bayrağını kopyalayıp kendi halkını vuruyor .. şeytanın hocası bu .. .....bunlardan herşey beklenir......kendi halkı değil çünkü... Adamın dini başka... Halk Hristiyan başkanları yahudi .. Yahudi çocuk yaşlı kadın düşünmez... Onlar insanları koyun kendilerini avcı aslan görürler.... İsrail de gördük. Hepsi aynı duvarda ağlıyor ..başka ırk kabul etmezler...
  Cevapla
 • Arif55 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen oksijen alma...Yazik oluyor cigerlerine...!
  Cevapla
 • Basit 2 yıl önce Şikayet Et
  Wagneri terör listesine alsın AB abd
  Cevapla
 • Arif55 2 yıl önce Şikayet Et
  Bos konusmayin la.Ruslar bize ekonomik yaptirim uygularken bize tek destek cikan ve yardim eden ulke Ukrayna.Bu adam bizim butun urunlerimizi satin aldi.Siha lari sattik ve askeri isbirligi yaptik.Sizin ne faydaniz var ulkeye.Gelip yahudi falan deyip ne atarlarsiniz.Putin katilin teki.Suriye de o kadar askerimizi kim bombaladi.Abd yi suriye den cikardik,yerlerine Ruslar atladi.Ermenileri tam dagitirken isgal ettikleri yerden,ruslar atladi oraya.Birakin su rus seviciligini.
  Cevapla
 • Час 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne malum koplayalip İsrail'e vermediği......
  Cevapla
 • adil 2 yıl önce Şikayet Et
  Rusu seven yok, ama bugün Putin e yapanlar dün bize yapmıştı, yarın da yapacak, unutmadık. Ellerindeki büyük medya gücü ve şirin kravatlı traşlı görüntüleri herkesi kandırmaya artık yetmiyor
  Cevapla
 • iyidere 2 yıl önce Şikayet Et
  Ukraynanın başını yakan pis yahudi sahte kahraman...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Şimşek: Bayramda da yoğun çalışmamız sürüyor
Erbaş iddialara cevap verdi: Kimseyi şikayet etmedik