Moskovo'da kanlı terör saldırısı! ABD ve İngiltere detayı gündeme oturdu

Rusya'nın başkenti Moskova'da Crocus Belediye Binası'nda yer alan konser salonuna gerçekleştirilen kanlı terör saldırısının öncesinde ABD ve İngiltere'nin vatandaşlarına yaptığı uyarı gündem oldu.

GİRİŞ 23.03.2024 07:01 GÜNCELLEME 23.03.2024 09:13
Bu Habere 160 Yorum Yapılmış

Rusya'nın başkenti Moskova'da konser salonuna silahlı saldırı gerçekleştirildi. Crocus Belediye Binası'nda yer alan salonda bir müzik grubunun konseri sırasında maskeli en az 3 kişi tarafından düzenlenen saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu öğrenildi. Gelişmelerin ardından oklar ABD ve İngiltere'ye döndü. 

ABD: BÜYÜK ETKİNLİKLERDEN UZAK DURUN

Söz konusu tehlike nedeniyle ABD vatandaşlarının 48 saat boyunca büyük etkinliklerden uzak durması yönünde tavsiyede bulunuldu. ABD vatandaşlarının kalabalıklardan kaçınması, güncel bilgiler için yerel medyayı takip etmesi istendi.

İNGİLTERE: RUSYA'YA SEYAHAT ETMEYİN"

İngiltere'nin Moskova Büyükelçiliğinden de benzer yönde uyarı geldi. Yapılan açıklamada ABD büyükelçiliğinin uyarısı hatırlatılarak, "İngiltere vatandaşlarına Rusya'ya seyahat etmemelerini tavsiye ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Moskova'da saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var! Kremlin'den tüm dünyaya çağrıMoskova'da saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var! Kremlin'den tüm dünyaya çağrı

Vucic'ten, Moskova'daki saldırı sonrası flaş açıklama: ABD ve İngiltere...Vucic'ten, Moskova'daki saldırı sonrası flaş açıklama: ABD ve İngiltere...

Moskova'daki saldırıyı onlar üstlendi! ABD ve Rusya'dan flaş açıklama!Moskova'daki saldırıyı onlar üstlendi! ABD ve Rusya'dan flaş açıklama!

Rusya'daki saldırı sonrası flaş görüntüler! Bilgisayar oyunundaki sahne gerçek oldu!Rusya'daki saldırı sonrası flaş görüntüler! Bilgisayar oyunundaki sahne gerçek oldu!

ABD'DEN AÇIKLAMA GELDİ

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, Moskova saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, henüz saldırının ayrıntıları hakkında bilgi veremeyeceğini ve Ukrayna'nın ya da Ukraynalıların olaya karıştığına dair herhangi bir kanıtın olmadığını söyledi.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 160
 • Asım 2 ay önce Şikayet Et
  netenyahu söylemiştir.
  Cevapla
 • Yaşasın Cehennem 2 ay önce Şikayet Et
  Ullkemiizde başta (p.kk p,yd dhkpc...) CHP dem ve dünyada destekleyen onbinlerce masum insanı kanını döken terör örgütlerinin ve yanında olan ve devlet millet din düşmanlığı yapan partilerin yönetiminden üyesine oy oranına kadar hepsi için yaşasın Cehennem!!! Cehennemleri daim ateşleri bol olsun
  Cevapla
 • Yaşasın Cehennem 2 ay önce Şikayet Et
  Ullkemiizde başta (p.kk p,yd dhkpc...) ve dünyada destekleyen onbinlerce masum insanı kanını döken terör örgütlerinin ve yanında olan ve devlet millet din düşmanlığı yapan partilerin yönetiminden üyesine oy oranına kadar hepsi için yaşasın Cehennem!!! Cehennemleri daim ateşleri bol olsun
  Cevapla
 • ŞEYTAN ORTADA 2 ay önce Şikayet Et
  Bölgemiz işgallerini planlayıp işbirlikçileri ile uygulayan NEOCONLAR. İşbirlikçi Blair ve Bush olmayan Nükleer silah yalanı ile IRAK işgalinin yapılmasına, Milyonların ölmesine, kaynakların çalınmasına destek oldu. Biden, "Yeniden geldik, bölgeyi kimselere vermeyiz" dedi....
  Cevapla
 • Sarı kırmızı 2 ay önce Şikayet Et
  Yapan bilir!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray'a piyango vurdu! 125 milyon euro...
Fatih Altaylı'ya anket şoku! Kaldırmak zorunda kaldı