Soykırımcı İsrail'de istifa depremi! 9 ay direnebildi

İsrail İç İstihbarat Teşkilatı Şin-Bet'in (Şabak) Güney Bölgesi Sorumlusunun, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’deki operasyonunda yaşanan 'başarısızlıklar' nedeniyle istifa ettiği açıklandı.

Soykırımcı İsrail'de istifa depremi! 9 ay direnebildi
Soykırımcı İsrail'de istifa depremi! 9 ay direnebildi
GİRİŞ 10.07.2024 22:31 GÜNCELLEME 10.07.2024 23:10
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

İşgalci İsrail'in Kanal 12 televizyonunun haberine göre, Şin-Bet’in Güney Bölgesi Sorumlusunun istifası, Şin-Bet’te 7 Ekim'deki "başarısızlıklar" nedeniyle yaşanan ilk istifa oldu.

İsmi paylaşılmayan Şin-Bet yetkilisi, istifa açıklamasında, İsrail’in Gazze’de büyük bir yıkıma yol açan saldırılarında ölen ve esir alınan İsraillilerden "af dilemeyi bireysel ve ahlaki bir sorumluluk olarak hissettiğini" belirtirken, "affedilmenin başarısızlığı hafifletmeyeceğini" ifade etti.

YORAM HAMO GEÇTİĞİMİZ MAYIS AYINDA İSTİFA ETMİŞTİ

İsrail’de 7 Ekim’deki "başarısızlıklar" nedeniyle daha önce de istifalar yaşanmıştı. İsrail Ulusal Güvenlik Konseyinin güvenlik politikası ve stratejik planlama sorumlusu Yoram Hamo 12 Mayıs’ta, Gazze'de saldırılar sonrası için "siyasi düzeyde kararlar alınmadaki başarısızlık" nedeniyle görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

GAZZE TÜMENİ KOMUTANININ İSTİFASI

İsrail ordusunun Gazze Tümeni komutanı Tuğgeneral Avi Rosenfeld da 9 Haziran’da, 7 Ekim’de “sınır bölgesindeki askeri üsler ile yerleşim birimlerini korumayı başaramadığı için” istifa ettiği açıklamıştı.

İLK İSTİFA NİSAN AYINDA GERÇEKLEŞTİ

Askeri İstihbarat Dairesi Şefi Tümgeneral Aharon Haliva da 22 Nisan'da "7 Ekim saldırılarına yol açan başarısızlığı nedeniyle" istifa kararı almıştı.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 30
 • la zalim 1 hafta önce Şikayet Et
  Ne başarısızlığı tezgahınız tıkır tıkır işledi, insanları kuş sürüsü gibi katlediyorsunuz.
  Cevapla
 • ALINTI 1 hafta önce Şikayet Et
  Israil kurulduğundan beri filistinlileri cezaevlerinde sebepsiz yere işkence, tecavüz, aç bırakma, köpeklere saldırttırma, organlarına zarar verme, bunların hepsini yaptı. 7 ekim'de hamas yeter artık dedi onda da İTrail helikopterlerle kendi insanlarına bomba attı ateş etti yine oradaki Müslümanlar bombalandı. işte Siyonizm işte Yahudiler böyle bir illet, böyle namussuz bir millet
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  ey cani katil soy kırımcı itrail Bİ TE CEK SİN BİTECEKDİN İNŞAALLAH az kaldı
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  dökülsün yapraklar yaprak dökümü başladı hadi hayırlısı inşAllah
  Cevapla
 • Recep- 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu vahşet ne istifa ile nede esir takasıyla çözülemez canilerin cezasını hem bu dünyada hemde ahirette kainatın ve mahlukatın sahibi verecek inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Araç kusurlu çıktı: Dayak yememek için 6 metreden atladı!
Türkiye'den son dakika Filistin ve Pekin açıklaması!