Babadağ'da kaybolan çoban aranıyor

Muğla'nın Seydikemer İlçesi'nde kaybolan çoban 42 yaşındaki Hüseyin Gökmen'in bulunması için arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Babadağ'da kaybolan çoban aranıyor
Babadağ'da kaybolan çoban aranıyor
GİRİŞ 03.04.2016 10:49 GÜNCELLEME 03.04.2016 10:49

Seydikemer'in Kabaağaç Mahallesi Dip Mevkisi'nde hayvancılıkla uğraşan evli 2 çocuk babası Hüseyin Gökmen, 150 keçisini otlatmak için dün saat 08.00 sıralarında evinden çıktı.

1965 rakımlı Babadağ'ın eteklerindeki Akbel Mevkisi'nde keçi otlatan Gökmen'i saat 12.00 sıralarında eşi Teslime Gökmen cep telefonundan aradı. Eşiyle konuşarak keçileri otlattığını ve iyi olduğunu söyleyen Hüseyin Gökmen'den bir daha haber alınamadı. Keçiler akşam saatlerinde başıboş şekilde eve dönerken, Gökmen açık olmasına karşın cep telefonu çağrılarına cevap vermedi. Gökmen'in hayatından şüphe eden ailesi saat 20.00 sıralarında Seydikemer'e bağlı Eşen Jandarma Karakol Komutanlığı'nı arayarak durumu bildirdi. Arazinin dağlık oluşu nedeniyle bölgeye Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) Fethiye ekibi yönlendirildi.

3 KİLOMETRE ÇAPINDA ORMANLIK ALANDA ARANDI

Bölgeye giderek Gökmen'in yakınlarıyla buluşan kurtarma ekipleri, 2 kişilik gruplara ayrılarak ormanlık alanda el fenerleriyle aramaya çıktı. Aramalara bir süre sonra 11 kişilik Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye ekibi de katıldı. Kurtarma ekipleri ve yakınları, yaklaşık 3 kilometre çapındaki alanda Gökmen'i aradı. Belli aralıklarla Gökmen'in cep telefonu aranarak sessiz dinleme yapıldı ancak bir ize ulaşılamadı. 

11 KİLOMETRE MESAFEDEN SİNYAL ALINDI

Jandarma ekipleri ise cep telefonu sinyalinden Gökmen'in yerini belirlemeye çalıştı. Telefonun sinyal verdiği bölgenin Babadağ'ın diğer yakasındaki Boğaziçi Mahallesi'nde bir ormanlık alan olduğu belirlendi. Bir baz istasyonundan alınan noktanın çok sağlıklı olmadığı belirtilmesine karşın UMKE ekipleri bölgeye yöneldi. Ancak Gökmen'in kaybolduğu noktaya 11 kilometre mesafedeki bölgede yapılan aramalardan da sonuç alınamadı. 

Bölgeye gelerek arama çalışmalarına katılan Hüseyin Gökmen'in eşi Teslime Gökmen eşiyle son olarak öğle saatlerinde konuştuğunu söyledi. Keçi otlatmaya her gün beraber çıktıklarını anlatan Gökmen, "Bugün eşim yalnız başına gitti. Keçiler eve kendiliğinden döndü. Ancak eşim gelmedi. Bildiğimiz bir hastalığı yok. Sadece sigara içerdi. Cep telefonu açık ancak cevap vermiyor. Çok telaşlıyız. Daha önce başımıza böyle bir olay gelmedi" dedi.

Kabaağaç Mahalle Muhtarı Nazmi Toraman da, Gökmen'den öğle saatlerinden bu yana haber alınamadığını aktardı. Kurtarma ekipleri ile birlikte yaklaşık 50 kişinin Gökmen'i aradığını belirten Toraman, "Bildiğimiz bir hastalığı yok. Şu an ormanlık alanda arıyoruz. Aramaya katılan ekiplerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

AĞABEYİ KEÇİ OTLATIRKEN KALP KRİZİ GEÇİREREK ÖLMÜŞ

Saat 04.00 sıralarında son verilen aramalara günün ağarmasıyla beraber tekrar başlandı ancak henüz bir sonuç alınamadı. Hüseyin Gökmen'in ağabeyi Ferit Gökmen'in de 1991 yılında aynı bölgede keçi otlatırken kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği kaydedildi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
kayıp çoban babadağı
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Altın fiyatları normale dönecek! Piyasalar dört gözle o haberi bekliyor
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu! İşte Türkiye'nin sırası...