Erdoğan'dan Diyanet İşleri Başkanı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in görevden alındığı yönündeki iddialarla ilgili soruya cevap verdi.

GİRİŞ 24.07.2017 21:39 GÜNCELLEME 24.07.2017 22:58
Bu Habere 112 Yorum Yapılmış

Körfez turunun ardından Ankara'da basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in görevden alındığıyla ilgili iddialar hakkında ilk kez konuştu.

HENÜZ BÖYLE BİR ŞEY YOK AMA SAYIN BAŞKAN'IN BİR TALEBİ OLDU

Erdoğan konuyla ilgili bir soru üzerine şu ifadeleri kullandı:

Şu anda henüz böyle atılmış bir adım söz konusu değil fakat geleceğe yönelik Sayın Başkanın bu noktada farklı bir görevle devam şeklinde bir arzusu, talebi söz konusu.

Bu da tabii Sayın Başbakan ile görüşmek, değerlendirmek suretiyle verilecek bir karardır ama henüz Sayın Başkan görevinin başındadır. Ne görevden alma ne istifa, böyle bir şey söz konusu değildir.

YAZDIR
YORUMLAR 112
 • kemal 3 yıl önce Şikayet Et
  Diyanet işleri Başkanımızı seviyoruz.
  Cevapla
 • Kahraman 3 yıl önce Şikayet Et
  Herkes diyanet işleri başkanının üzerinin çizildiğini düşünüyor.boyle alım bir başkanın gelmediğini söylüyor.duyrulur..
  Cevapla
 • Arif 3 yıl önce Şikayet Et
  Şu şartlarda Görmez hocanın görevini terketmesini isteyen kişi, Türkiye'nin iyiliğini istememektedir. Kendi arzularının esiri olan kişi ancak bunu isteyebilir...
  Cevapla
 • fatma 3 yıl önce Şikayet Et
  Kutlu Doğum Haftası nın günü ve Kur'an-ı Kerim yarışması ile ilgili görüşleri hakkında hükümetle ihtilafa düştü. Söylemleri adeta ağzına tıkandı. Diyanet işleri Başkanımızı seviyoruz. Haberi duyduğumda üzüldüm.Umarım incitilerek görevini terketmek zorunda kalmamıştır.
  Cevapla
 • İlyas AKYAZI 3 yıl önce Şikayet Et
  Böyle alim, fazıl, hatip, gönül dilini konuşturan, Diyanetin itibarını Cumhuriyet tarihinde zirveye çıkaran kişi çok az bulunur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Teknofest'te
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten sürpriz Türkiye çıkışı