Terör örgütünün iç yüzünü anlattılar

ÖSO'ya ait Azez'deki bir hapishanede tutulan ve mahkemeye çıkarılacakları günü bekleyen teröristlerin ifadeleri ortaya çıktı.

Terör örgütünün iç yüzünü anlattılar
Terör örgütünün iç yüzünü anlattılar
GİRİŞ 07.02.2018 10:18 GÜNCELLEME 07.02.2018 10:18
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Terör örgütünün her aileden bir kişiyi zorla aldığını, alınanlar arasında çocukların da olduğunu belirten PYD/PKK'lı teröristler Burseya Dağı'ndaki tünellerin de halka 2 yılda zorla kazdırıldığını anlattı.

O ifadeler şöyle:

 

 

2 YIL TÜNEL KAZDIRDILAR

Hurike G. (16): Ailemin hepsi Türkiye'de yaşıyor. Kız kardeşimi görmek için Afrin'e gelmiştim. YPG bayram günü beni kız kardeşimin evinden zorla aldı. Beni cepheye getirdiler. Buraya hiç kimse kendi iradesiyle katılmadı. Bizim gibi zorla askere aldıkları adamları en ön cephelerde ölüme terk ettiler. Afrin'de insanlara zulüm ediliyor. Ben kendi irademle teslim oldum. Burseya'daki tünellerde bir süre zorla çalıştırıldım. Günde bir defa yemek veriyorlardı. Başlarında Agit adında Kandil'den gelen biri vardı. Afrin'de örgüte para ödemeyen ya da kendilerince suçlu buldukları insanları buraya getirip çalıştırıyorlardı. 2 yıl boyunca insanlara tüm dağı zorla kazdırdılar. İnsanlar, hastalansa da çalışmak zorundaydı. Nerenin nasıl kazılacağını söyleyen bir ekip vardı. Bazen aşağı doğru kazıp merdivenler yapılıyordu bazen de yukarı kazıyorduk. Bafelyon Tepesi'nde de tüneller kazılıyordu.

Kastel Cindo köyünde esir alınan Beşar Hemadi (18): Beni zorla silah altına aldılar. Çuvala koyup zorla getirdiler. Afrin'in durumu hiç iyi değil. 13-14 yaşındaki çocuklar zorla silah altına alındı. Süt içmeyi bile bilmeyen adamlara silah verdiler. Ben buraya isteyerek gelmedim. Burada olmak, Türk askerine ya da ÖSO'ya karşı savaşmak benim tercihim değildi. Bu benim kaderim mi?

'KANDİL'DEN GELENLER BİZİ EĞİTTİ'

Ahmet Aziz (31): Halep'teki savaştan kaçıp Afrin'e geldik. Yiyecek ekmeğimiz bile yoktu. Türkiye'ye gittim 2 yıl çalıştım para kazandım. Annem babam yalnız kalınca Afrin'e dönmek zorunda kaldım. Her evden birini askere alıyorlardı, beni de aldılar. 'Annem babam hasta' dedim ama izin vermediler. Kandil'den gelen kişiler bizi eğitti. Cephedekilere 300 dolar maaş veriyorlardı. Kaçmayalım diye başımıza adam diktiler.

'SİZE PARA VERECEĞİZ' DİYE KANDIRDILAR

Musa Ahmet (27): Ailenize bakacağız, size para vereceğiz, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağız" deyip bizi kandırdılar. Hasta olanları bile zorla silah altına aldılar. Ben şeker hastasıyım ama eve dönmeme izin vermediler. İlaç almama bile izin vermiyorlardı. Ailem nerede, yaşıyorlar mı hiçbir fikrim yok. Türk-Kürt-Arap bir arada yaşıyorduk. Afrin'deki yabancı teröristler gitsin.

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
Azez
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • hüseyin 3 yıl önce Şikayet Et
  yorumlarda millet yalan falan diyor da duygularınızı bi kenara bırakın aklınızla düşünün bi 16 yaşında bi çocuk kendi teslim olmuş eğer zorla katılmamış olsa neden teslim olsun iki türlü de ölecekse neden teslim olsun
  Cevapla
 • ... 3 yıl önce Şikayet Et
  İfadeyi veriş şekilleri önemli. Yetkililer onu bilir. Kimse kimseyi kandıramaz. Zorla olup olmadığını anlamak çok kolay. İfadede kayda değer bilgi veriliyorsa, önemli isimlerle ilgili bilgiler veriliyorsa, yer bilgileri veriliyorsa ve bu bilgiler doğru çıkıyorsa zorlamaya inanılabilir. Kuru feryada kimse inanmaz.
  Cevapla
 • Abdulkadir 3 yıl önce Şikayet Et
  Pyd nin yada Türkiye'nin güneyindeki oluşum un terorist olduğunu ve pkk ile iliskisi bulundugu na dair Belgeseller yapilmaLi batılıların beynine beynine vurulmali daha inkar edememeliler bence harekat kadar õnemli
  Cevapla
 • samimi 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir tarafta kizil elma icin yani islamin yeryüzüne hakim olamsi icin carpisiyor ,diger tarafda Marksizmin stalinizmin komunizin dinsizligin hakim olmasi icin carpisiyor .Galip olacak olan Allahtir.Busuna ugrasiyorsunuz.Deccaliyetin ömrü hep 40 yildir Pkk da 40 yilini doldurdu yok olmasi baslamistir.
  Cevapla
 • hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  he hepiniz zorla katıldı ulan hainler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklaması
Son dakika haberi! Sürpriz açıklama: Türk SİHA'larına kafayı taktılar