Erdoğan ve Bahçeli harekete geçti!

30 büyükşehir ve liderlerin memleketinde ittifak kararı alan AK Parti ile MHP kapsamı genişletiyor. İttifak dışında kalan 49 il yeniden gözden geçirilecek. İki partinin hedefi CHP ve kayyumların yönettiği belediyeleri kazanmak. Çanakkale, Sinop, Burdur, Edirne, Giresun, Kırklareli, Yalova, Zonguldak ve Iğdır mercek altında.

Erdoğan ve Bahçeli harekete geçti!
Erdoğan ve Bahçeli harekete geçti!
GİRİŞ 12.02.2019 12:39 GÜNCELLEME 12.02.2019 12:39
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

AK Parti ve MHP'nin FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ‘Yenikapı ruhu’ ile kurduğu Cumhur İttifakı'nın kapsamı genişliyor. 31 Mart için 30 büyükşehir ve liderlerin memleketinde ittifak yapacak olan AK Parti ve MHP'de ittifakın kapsamının genişletilmesi için çalışmalar yürütülüyor. İttifak kapsamı dışında kalan 49 il yeniden gözden geçiriliyor.

 

 

CHP'Lİ 8 BELEDİYE İTTİFAKA

İki partinin amacı CHP ve HDP'nin elinde bulunan illerin Cumhur İttifakı yönetimine geçmesi. Bu kapsamda, CHP'nin elinde olan 8 il yeniden değerlendirilecek. "CHP'nin kalesi" diye adlandırılan illerin olası iş birliği ile Cumhur İttifakı'na geçmesi sağlanacak. CHP'nin 2014'te birinci olduğu, Çanakkale, Sinop, Burdur, Edirne, Giresun, Kırklareli, Yalova ve Zonguldak'ta ikinci sırada AK Parti yer alıyor. Çanakkale ve Sinop dışında kalan diğer illerde MHP'nin AK Parti'ye destek vermesi durumunda iki partinin oy oranı CHP'yi geçiyor. Böylelikle CHP'nin bu belediyeleri ittifaka geçiyor.

 

 

GÜÇLÜ OLANI DESTEKLE

Cumhur İttifakı'nın odağında HDP'li ve kayyum atanan belediyeler de olacak. Bu illerin içinde MHP'nin 2014 seçimlerinde kıl payı kaçırdığı Iğdır yer alıyor. AK Parti'nin MHP'yi Iğdır'da desteklemesiyle bu ilde MHP birinci parti oluyor. Kayyum atanan belediyelere de formül aranıyor. Bu illerde de "güçlü olanı destekle" formülünün uygulanacağı belirtiliyor. Bu kapsamda iki partiden birinin adayını geri çekmesi bekleniyor.

ORTAK MİTİNG BAŞKENTTE

Cumhur İttifakı'nın ortaklarından AK Parti ve MHP sahada da çalışmalara başladı. İttifak ruhu için hassas davranan iki partide seçim çalışmaları da ortak yürütülüyor. AK Parti'li belediye başkan adaylarına MHP'li isimler eşlik ederken, MHP'li belediye başkan adaylarının çalışmasına da AK Parti'li isimler eşlik ediyor. Çalışmalarda ittifakın siyasi birliktelikle sınırlı olmadığı, devletin ve milletin bekası için ortak hareket edildiği vurgulanıyor. Birlik ve beraberlik ruhu tam manasıyla sahaya yansıtılıyor.

İKİNCİ MİTİNG ADANA

İttifakta merak edilen konular arasında yer alan ortak mitingin adresi de belli oldu. Liderlerin ortak mitingi Ankara'da olacak. Ankara'daki mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin katılması planlanıyor. Söz konusu mitinge ilişkin tarih planlaması her iki liderin programları dikkate alınarak belirlenecek. Ankara dışında başka bir ortak mitingin de önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. Adresin ise bu kez MHP'nin destekleneceği büyükşehirlerden biri olan Adana olması planlanıyor.

FİNAL YENİKAPI'DA MI?

Finalin ise İstanbul'da Cumhur İttifakı'nın temelini oluşturan Yenikapı'da yapılması öngörülüyor. Burada, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli’nin mesajlarında işaret ettiği Yenikapı ruhunun canlı tutulması hedefleniyor.

YAZDIR
YORUMLAR 32
 • Edirneli 1 yıl önce Şikayet Et
  Edirne’yi iş bilmez zihniyetten ancak cumhur ittifakı kurtarır,ülkemi ve şehrimi seviyorum,hizmet için Edirne’nin ve Türkiye’nin geleceği için cumhur ittifakını destekliyorum...
  Cevapla
 • kanuni 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence Afyon da bıçak sırtı. Burayı da bi elden geçirmek lazım.
  Cevapla
 • Adam 1 yıl önce Şikayet Et
  Kırklareli Cumhur ittifakı alır. Ama Akparti ile
  Cevapla
 • konyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  ne eyt si kardeşim. eyt lilere verilecek para kimden gidiyor. elbette bizden gidiyor. artık herkes devlete nasıl katkı sağlarım diye düşünmelidir. seçim gelse de devleti nasıl yesek olmaz. düşüncemizi değiştirelim lütfen ülke böyle kalkınır.
  Cevapla
 • Muşlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Oy atarken bacılarınızın başörtüsüne uzanan elleri hatırlayın sokaklardaki çöp dağlarını hatırlayın deprem yardımı olarak toplanan paraların maaşlara dağıtıldığını hatırlayın bir gecede 21 banka hortumlayanları hatırlayın hastane kuyruklarını hatırlayın hastanelerde parası olmadığı için rehin tutulanları hatırlayın İslamiyet kötülemek için türettikleri Ali kalkancıları Müslüm gündüzleri fadime şahinleri hatırlayın kısacası sandığa gittiğiniz an vicdanınızı ve vatanınızı hatırlayın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Nükleer savaş korkusu! Sınıra binlerce asker yığdılar...
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş yarın Fatih Camisi'nde cuma namazı kıldıracak