Erdoğan'dan koronavirüs talimatı! Yeni paket yolda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grubundan salgınla ilgili geniş kapsamlı bir yasa teklifi hazırlamalarını istedi. Yeni önlemleri kapsayan teklifin bu hafta sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Erdoğan'dan koronavirüs talimatı! Yeni paket yolda
Erdoğan'dan koronavirüs talimatı! Yeni paket yolda
GİRİŞ 08.04.2020 17:38 GÜNCELLEME 08.04.2020 17:39
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Huber Köşkü’nden telekonferans yoluyla topladığı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin tek gündem maddesini koronavirüsle mücadele çalışmaları oluşturdu.

 

Erdoğan kabine üyelerine başta ekonomi olmak üzere, ticaret, turizm, eğitim, sağlık, tarım, hayvancılık gibi alanlarda salgın sonrası için tüm hazırlıkların yapılması, koronavirüsün etkilerinin ortaya konulması için talimat verdi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde politika kurullarına ‘koronavirüs ayarı’ da getirildi.

 

GIDA, TARIM İÇİN YENİ KURUL

Alınan karara göre salgın günlerinde gıda-tarım ürünlerinde ihtiyaçların sıkıntı çıkmadan karşılanması, hızlı adım atılması, Tarım ve Orman Bakanlığı ile etkin koordinasyon sağlanması için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Politikaları Kurulu oluşturulması kararlaştırıldı. Hazırlıkları süren kararnamenin önümüzdeki günlerde Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından Beştepe’deki Sağlık Politikaları Kurulu ve Sosyal Politikalar Kurulu birleştirilecek. Yeni oluşturulan kurulun görevleri ve kurul üyelerinin hangi isimlerden oluşacağı konusunda çalışmaların başlatıldığı öğrenildi. Sosyal Politikalar Kurulu’nun çalışmalarının daha çok sağlık alanıyla ilgili olmasından dolayı güncellemeye ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor.

HAFTAYA MECLİS’TE OLACAK

Erdoğan’ın koronavirüs tedbirleriyle ilgili “Ayrıntılı bir şekilde değerlendirdiğimiz kapsamlı bir yasa teklifini grubumuz vasıtasıyla yakında Meclis’in takdirine sunacağız” dediği çalışmanın da bu hafta sonuna kadar tamamlanacağı kaydedildi.

Koronavirüsle mücadele için alınacak önlemlerin yasal çerçeveye kavuşturulması için Beştepe’de hazırlıkları süren torba teklifin haftaya Meclis’e sunulması planlanıyor.

KAYNAK: HÜRRİYET
YAZDIR
YORUMLAR 35
 • Reisss 1 ay önce Şikayet Et
  En büyük Reis başka büyük yook Padişahımız çook yaşaa
  Cevapla
 • cemil 1 ay önce Şikayet Et
  derhal çok acil icralık sicili bozuk olanların durumu düzeltilmeli ve kaldırılmalı bankalar kurnazlık yapıyor kimseye kredi vermiyorlar bahane buluyorlar devlet söylüyor ama uygulama yok kimse inanmıyor artık devlet de bunun üstünde durmuyor işine nasıl geliyorsa öyle hareket ediyorlar herkesi madur ettiler
  Cevapla
 • ibrahim açıksöz 1 ay önce Şikayet Et
  Çok acil sicil affı çıkarılmalı ve bunu bankaların uygulaması sağlanmalıdır
  Cevapla
 • Osmanlıyız 1 ay önce Şikayet Et
  Kara listede olanlarında kredi çekmeleri sağlanmalıdır başka insanlar çalışamıyor dışarı çıkamıyor ne ve nasıl besleneceğiz gereken yasa çıkarılsın ve kara liste tamamen kaldırılsın lütfen yoksa toplum fena halde yokluk çekecek
  Cevapla
 • Nesrin Kurnaz 1 ay önce Şikayet Et
  Reis, ben reis olsam sağlık bakanını gorevden alırdım. Birde emeklilikte yaşa takılanların emeklilik haklarının geri verilmesini talep ediyorum. Saygılar...
  Cevapla
 • erman 1 ay önce Şikayet Et
  Dere geçilirken at değiştirilmez.Hemde neyini beğenmediniz.Gelmiş geçmiş en iyi sağlık bakanlarından biri.Topyekün savaş veriyoruz şuan EYT zamanı değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bunun adı FETÖ alçaklığı: Ayasofya'da okunan Fetih Suresi'ni Batı'ya şikayet etti
Ülke şokta, vakalar tekrar artışa geçti! Okullar yeniden kapatıldı...