Küçükçekmece Gölü kahverengiye büründü

Küçükçekmece ile Avcılar ilçeleri arasında bulunan Küçükçekmece Gölü'nün bir bölümü kahverengiye büründü. Daha öncede toplu balık ölümlerinin yaşandığı gölün rengi çevre sakinlerini tedirgin etti. Kahverengiye bürünen göl havadan da fotoğraflandı.

Küçükçekmece Gölü kahverengiye büründü
Küçükçekmece Gölü kahverengiye büründü
GİRİŞ 10.06.2020 16:44 GÜNCELLEME 10.06.2020 16:46
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Mahalle sakini Orhan Azak "Yıllardır buraya geliyorum. İlk defa böyle bir kızarıklık görüyorum. Normalde çok berrak bir suyu vardı. Bir koku da var. Daha önce koku da yoktu. 3 aydır ilk defa geliyorum. Neden böyle olduğunu bilmiyorum" dedi.

 

 

Mahalle sakini Haşim Dursun ise "Uzun zamandır burada oturuyorum. Gölü ilk kez böyle görüyorum. Nasıl olduğunu bilmiyorum. Suyu baya değişti. Corona virüs nedeniyle 2 aydır evden çıkmadım. Sonra buraya geldiğim de gölün renginin değiştiğini gördüm. Kendi aramızda da konuşuyoruz. Kimse bu gölün neden böyle olduğunu bilmiyor" diye konuştu.

Veysel Kahraman de "Çocukluğumuz bizim bu gölde geçti. Burayı çok iyi bilirim. Ama yaklaşık on gündür bu şekilde. Bugün yine iyi daha önce simsiyahtı. Pırıl pırıl olduğu zamanlar oluyor. Her gün buraya yürüyüşe geliyorum. Son on gündür bu şekilde" dedi.

 

 

ETİKETLER
küçükçekmece
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • zekadağıtan 3 ay önce Şikayet Et
  neden acaba sülün eko su arıtma tesisini kapattı ondan olmasın
  Cevapla
 • ahmet 3 ay önce Şikayet Et
  yakışır istanbula
  Cevapla
 • Metin 3 ay önce Şikayet Et
  ekrem başkan antrikot yollar sana
  Cevapla
 • menekşe 3 ay önce Şikayet Et
  göl değil lağım çukuru rezalet
  Cevapla
 • zafer gülten 3 ay önce Şikayet Et
  küçükçekmece gölünün etrafında korumasız,güvenliksiz açık alanlar var,sanırım bazı fabrikalar kamyon yada tankerle atık döküyor.ayrıca gökdelen inşaatlarının temelini kazarken çıkan çamurlu ve kirli toprak artıklarıda dökülüyor olabilir.
  Cevapla
 • Bjkli 3 ay önce Şikayet Et
  İski nin su arıtma tesisinden geliyor...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adeta hazine buldu! Evinin duvarını yıkınca...
Samatta'nın maçını 3 milyon kişi izlemiş!