AK Parti'den sokak hayvanları düzenlemesiyle ilgili yeni açıklama: Ötenazi olmak zorunda

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, sokak hayvanlarıyla ilgili düzenlemeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti'den sokak hayvanları düzenlemesiyle ilgili yeni açıklama: Ötenazi olmak zorunda
AK Parti'den sokak hayvanları düzenlemesiyle ilgili yeni açıklama: Ötenazi olmak zorunda
GİRİŞ 19.06.2024 19:37 GÜNCELLEME 19.06.2024 19:37
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, sokak hayvanlarıyla ilgili düzenleme için CNN TÜRK'te yaptığı açıklamada, "Yasadaki en önemli başlık kısırlaştırma. Yasada ötenazi olmak zorunda. Barınaklarda barınma imkanı olmayan, kuduz hastalığı taşıyan ve acılar içerisinde hayatını sürdürmeye çalışan hayvanlarımız var" ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, CNN TÜRK'te yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Görüşme trafiği yürüttük. Yasadaki en önemli başlık kısırlaştırma. Bu kısırlaştırma birlikte sahiplendirme.

UYUTULMA OLACAK MI?

Yasada ötenazi olmak zorunda. Toplumsal risk taşıyan hastalıklı hayvanlarımız var. Barınaklardaki hayvanları da korumak zorundayız.

Barınaklarda barınma imkanı olmayan, kuduz hastalığı taşıyan ve acılar içerisinde hayatını sürdürmeye çalışan hayvanlarımız var. Onların acı çekmesine rıza gösteremeyiz. Sokakların güvenli hale gelmesi lazım.

ÖTENAZİYE KİM KARAR VERECEK?

Veteriner hekimler karar verecek. Saldırganlığı artmış, rehabilite edilemeyecek konumda vahşi bir hal almış köpekler var. Onu barınaktaki veteriner hekimler karar verecektir.”

Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 111
 • Maydanoz 3 hafta önce Şikayet Et
  Kaç tane sahipsiz köpek varsa sayalım ve hayvan derneklerine üye olanlara eşit paylaştıralım. Kabul etmezlerse o derneklerdeki üye kayıtlarını sildirsinler. Üye sayısı belli bir sayının altında olunca zaten dernekler kanununa göre dernek kapanır. Böylece hayvan sevgisi iddiasıyla yaygara çıkaranlar dağıtılmış olur. Sonra da itlaf mı edersiniz, uyuturmusunuz, Çin'e mi gönderirsiniz bilmem
  Cevapla
 • Gökhan Asan 4 hafta önce Şikayet Et
  Kime ne açıklıyorsunuz halk sağlığı ve toplumu korumak için ne gerekiyorsa onu yapın koronavirüste insanlara mı sordunuzda şimdi ona buna açıklama yapıyorsunuz .
  Cevapla
 • ABDÜLHAMİT HAN 4 hafta önce Şikayet Et
  hadi artık neyi bekliyorsunuz sizin kendi yakınınızı mı it ısırsın hadi ama ya neyi neden bekilyorsunuz ancak boş laflar icaraat görelim halkı dinleyin artık....................
  Cevapla
 • Ayse 4 hafta önce Şikayet Et
  Cok iyi olur köpekleri çok seviyorum ama terorize olmus sehir köpekleri var insanlar tehdit altında Avrupa gibi olmali
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  21 yüzyılda kuduzdan köpek saldırısından insan kaybediyoruz köpek yüzünden kazalar oluyor çağdaş medeniyet seviyesindeyiz süperrr
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte mama lobisi bunu savunuyor! Başıboş sokak köpeği çocuğa dehşeti yaşattı
İşte kamikaze İHA'nın İsrail'in kalbini vurduğu o an