Peşmergeden PKK'ya çağrı: Derhal terk edin!

Irak'ta Peşmerge güçleri Sincar cephesi komutanlarından General Sime Boseli, terör örgütü PKK'nın Musul'a bağlı Sincar ilçesini terk etmesini istedi.

Peşmergeden PKK'ya çağrı: Derhal terk edin!
Peşmergeden PKK'ya çağrı: Derhal terk edin!
GİRİŞ 16.11.2016 11:33 GÜNCELLEME 16.11.2016 11:36
Bu Habere 43 Yorum Yapılmış

Irak'ta Peşmerge güçleri Sincar (Şengal) cephesi komutanlarından General Sime Boseli, terör örgütü PKK'nın Musul'a bağlı Sincar ilçesini, "ikinci Kandil" yapma hayaline izin vermeyeceklerini belirterek, "PKK'nın, Şengal'i savaşsız bir şekilde terk etmesini diliyoruz. PKK, kan dökülmesine yol açmadan bölgeyi derhal terk etmelidir." dedi.

AA muhabirine konuşan General Boseli, terör örgütü PKK'nın Sincar'da çocuk kaçırma, ev yıkma ve adam öldürme gibi eylemlerinin "kabul edilemez bir noktaya" geldiğini ifade etti.

Herhangi bir çatışma yaşanmadan ve kan dökülmeden PKK'nın Şengal'i terk etmesini istediklerini dile getiren Boseli, şunları söyledi:

"PKK, kan dökülmesine yol açmadan bölgeyi derhal terk etmelidir. Şengal halkını rahatsız eden evlerin yakılması, çocukların kaçırılması ve erkeklerin öldürülmesi olaylarının faili PKK'dır. PKK, Şengal'i ikinci Kandil yapabilmek için her türlü vahşeti uyguluyor. Fakat PKK'nın bu ham hayalinin Şengal ve çevresinde gerçekleşmesine izin vermeyeceğiz. Şengal halkı, geleceğiyle ilgili kararını kendi verecektir. Bunu sağlayacağız. PKK'nın da bu şehirde kalmasına hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz."

Boseli, PKK'nın Haşdi Şabi milisleriyle kol kola hareket ederek Sincar'ı istikrarsızlaştırmak için her türlü yola başvurduğunu, bu iki örgütün kadın ve çocukları kaçırarak silah altına aldığını vurguladı.

Suriye sınırında Musul ve Telafer'in batısında yer alan Sincar ilçe merkezinin Peşmerge kontrolünde olduğunu ancak çevredeki 13 köyün hala DEAŞ'in elinde bulunduğunu aktaran Peşmerge Komutanı, koalisyon güçlerinin desteğiyle bu köyleri de kurtaracaklarını dile getirdi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 43
 • H.B.V 5 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye Permergeye Haburda geçit verirken ne kadar haklıymış,.. Peşmerge ;HDP ve CHP,den, Türkiyeye karşı daha vefakar çıktı.
  Cevapla
 • Hakan 5 yıl önce Şikayet Et
  Madem zulüm var Pkk var sincara müdahale edebiliriz en doğal hakkımız bu kukla takımının tiyatrosunumu izleyecez.
  Cevapla
 • Pöşmörgö 5 yıl önce Şikayet Et
  Hadi vurun o zaman vursanıza ? amerika efendiniz izin vermiyor dimi parDon ya :s
  Cevapla
 • GÜVEN 5 yıl önce Şikayet Et
  Bakıyorumda bu tip haberler çoğaldı kobanide pkk dan bahsediliyor membiç de pkk dan bahsediliyor elbab da pkk azez pkk BENCE BU ÖRGÜTÜ OLDUĞUNDAN BÜYÜK GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR
  Cevapla
 • AHMET 5 yıl önce Şikayet Et
  danışılı dövüş.Türk e tuzak kuruyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Vali duyurdu! İstanbul'da üniversiteler için karar!
Trabzonspor geri döndü! Galatasaray 90'da yıkıldı