Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş kıyıma başladı

Yeni Şafak gazetesinin iddiasına göre, 31 Mart yerel seçimleri sonrası kadrolaşma için mobbinge başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, EGO'da çalışan 30'a yakın bürokrata siyasi faaliyetlere katıldıkları gerekçesi ile soruşturma açtı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş kıyıma başladı
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş kıyıma başladı
GİRİŞ 14.07.2019 09:47 GÜNCELLEME 14.07.2019 10:06
Bu Habere 100 Yorum Yapılmış

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde değişim yapmak için 23 Haziran İstanbul seçimlerini bekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kıyıma başladı.

 

 

Belediyede mobbinge devam eden Yavaş yönetimi EGO'da çalışan 30'a yakın bürokrata siyasi faaliyetlere katıldıkları gerekçesi ile soruşturma açtı. Belediye koridorlarında söz konusu bürokratların siyasi faaliyete katılmadıkları, sözde gerekçe ile haklarında soruşturma başlatıldığı iddia ediliyor.

"MOBBİNG" UYGULUYOR

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2 Mayıs’ta Başkan Yavaş'ı ziyaret etmesinin ardından belediyede operasyon için düğmeye basılmış, bazı görevlerde değişiklik yapılmıştı. Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinin ardından başta memur olmak üzere belediyede çalışan işçilere mobbing başlattı.

Belediyede görevlendirilen bir iç denetmen 1 Ocak-8 Nisan 2019 tarihleri arasında personelin giriş çıkışlarını mercek altına aldı. Belediye koridorlarında personelde asıl büyük yer değişiminin İstanbul seçimlerinden sonra olacağı konuşuluyordu. 23 Haziran seçimlerinin tamamlanmasının ardından Yavaş ve ekibi çalışanlara karşı harekete geçti.

SİYASİ FAALİYET BAHANE

Belediyede başlayan mobbing İstanbul seçimleri sonrası hızlandı. Yavaş yönetimi, EGO'da çalışan 30'a yakın bürokrata siyasi faaliyetlere katıldıkları gerekçesi ile soruşturma açtı. Ancak, soruşturma açılan bürokratların siyasi faaliyette bulunmadıkları iddia ediliyor. Yavaş'ın kendi elemanlarını bu makamlara getirmek için bürokratlara sözde gerekçe ile soruşturma açıldığı belirtiliyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ
YORUMLAR 100
 • Nurgül 2 yıl önce Şikayet Et
  Valla biz belediyeye gelirsek hiç bir çocuk aç girmeyecek yatağa diyorlardı belediyeye geldiler sosyal yardımıda kestiler başa gelseler nolurdu acaba
  Cevapla
 • Bay Y 2 yıl önce Şikayet Et
  Daha üç ayda bu kadar gerildik. Allah sonlarımızı hayır etsin.Eee nolucak bu yapılanlara noterle bile kanunsuzluk var peki nerde adalet eeyy sayın yargı mensupları davetmi şikayet mi bekliyorsunuz.
  Cevapla
 • Kader 2 yıl önce Şikayet Et
  Eyt sözü vermişti şimdi sizi eyt li yapacak seçerseniz çekeceksiniz
  Cevapla
 • Salim 2 yıl önce Şikayet Et
  Geç bunları Mansur sen asıl EYT lilerin sorunlarını çözdün mü ondan haber ver. O saflar da bunu bekliyor.
  Cevapla
 • Kamil 2 yıl önce Şikayet Et
  Vur mansur vur inlesin. Sana oy verenler dinlesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merkez Bankası faiz kararını bugün açıklıyor
Kar yağışı ne kadar sürecek? Açıklama geldi: Asıl kar şimdi geliyor