Anket şirketinden 'yeni parti' açıklaması: Eylül ayında...

Konsey Araştırma Şirketi Başkanı Nasuhi Güngör, yeni parti kurmayı düşünen isimlerin sahadaki yansımalarına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

Anket şirketinden 'yeni parti' açıklaması: Eylül ayında...
Anket şirketinden 'yeni parti' açıklaması: Eylül ayında...
GİRİŞ 17.08.2019 08:36 GÜNCELLEME 17.08.2019 08:36
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Konsey Araştırma Şirketi Başkanı Nasuhi Güngör, yeni parti hazırlığında olduğu iddia edilen Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Konsey Araştırma Şirketi Başkanı Nasuhi Güngör, Habertürk'te katıldığı "Enine Boyuna" programında yeni oluşumlarla ilgili konuştu.

Nasuhi Güngör...

Güngör, yeni partilerle ilgili olarak Eylül ayını işaret ederek, "Yeni parti oluşumlarının bir kısmı AK Parti içerisinde yer kapmak istiyor. Bir kısmı ise kendi ekonomi programını dayatmaya çalışan çevrelerin uzantısıdır. Geçmişte karşılaştırılıyor. 'İşte sizde Erbakan'a böyle yapmıştınız' gibisinden, bu durumu onla karşılaştırmak mümkün değil. Çünkü Sayın Erdoğan iktidarda şu anda. Sayın Erbakan'ı özellikle FETÖ konusu ve birçok meseledeki düşüncesiyle buradan rahmetle analım. Erbakan iktidarda değildi. Sayın Erdoğan ve arkadaşları iktidara yürüdüler. Yeni oluşumların sahada ya da AK Parti içerisinde bir rahatsızlığa sebebiyet vermesi doğaldır. Bu durum her yerde var. Ben bu oluşumların bir karşılığı olacağını düşünmüyorum. Zaten Eylül itibariyle bunu göreceğiz. Türkiye özellikle bölge meselesiyle ilgili ve Suriye konusunda, geçmişte yaptığı hatalarda döndü. Bu hataları tekrarlamayacağını düşünüyorum" dedi.

İKİ HAFTA ÖNCE DE SON DURUMU PAYLAŞMIŞTI

Güngör, iki hafta önce katıldığı programda, "Ahmet Davutoğlu'nun daha çok AK Parti'de kendine yer arayışı içerisinde olduğunu düşünüyorum. Böyle de görülüyor zaten. Araştırma şirketinin yöneticisi şapkamla konuşuyorum. Siyasi anlamda, pratikte sahada hiçbir karşılığı yok. Babacan cephesinde anlamadığım birçok şey var. Bu siyasi hareketin lideri kim? Düşünceleri ne? Ne zaman sahneye çıkacaklar? Siyaset cesaret ister ama burada bunu göremiyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: YENİ AKİT GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Umk44 1 yıl önce Şikayet Et
  Fetö kurguladı Vatikan emreti içimizdeki gizli devşirmelerde uyguluyor kurun sandığa gömelim
  Cevapla
 • Akıl 1 yıl önce Şikayet Et
  Chp ve hdp tabanından oy alıp sahaya inerseniz amenna yok eğer sadece ak partiyi bölmeye çalışıyorsanız kusura bakmayın tarihin en karanlık kapısından girip pişmanlık kapısından çıkarsınız ve asla tarih sizleri afetmeyecektir ha şunuda ekleyeceğim Abdullah gül un bir daha cumhurbaşkanı olarak görmek istemiyoruz.
  Cevapla
 • Vurucu 1 yıl önce Şikayet Et
  Reisin gölgesinde oturanlar gölgenin kendi boylarına ait olduklarını düşünüyorlar, biz ak partiye değil Reis e oy veriyoruz, gerisi fasa fiso...
  Cevapla
 • Cenk 1 yıl önce Şikayet Et
  Recep Tayyip Erdoğan dan başka adam tanımam
  Cevapla
 • rasim 1 yıl önce Şikayet Et
  kurulmadan allah rahmet eylesin(örnek iyi parti)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Suudi Arabistan'dan umre kararı! Tarih belli oldu
Koronavirüs çıktı, AB Liderler Zirvesi ertelendi