Doğal gaz keşfi sonrası Mansur Yavaş ve İmamoğlu'ndan dikkat çeken sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fatih Sondaj Gemisi'nin Tuna-1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfedildiğini açıklamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Doğal gaz keşfi sonrası Mansur Yavaş ve İmamoğlu'ndan dikkat çeken sözler
Doğal gaz keşfi sonrası Mansur Yavaş ve İmamoğlu'ndan dikkat çeken sözler
GİRİŞ 22.08.2020 07:12 GÜNCELLEME 22.08.2020 19:29
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleştirdiği Millete Sesleniş konuşmasında, "Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi" müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Tuna-1'deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda" ifadelerini kullandı.

 

"HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

Erdoğan'ın açıklamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından "Fatih Sondaj gemimizin Karadeniz'de gerçekleştirdiği 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfinin milletimiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ülkemizin enerji alanında attığı bu önemli adım hepimiz için bir gurur kaynağıdır" dedi.

 

"ÜLKEMİZİN REFAHINI VE GÜCÜNÜ ARTIRMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, Twitter'dan, "Bulunan doğal gaz rezervinin milletimizin refahını ve ülkemizin gücünü artırmasını temenni ediyorum. Denizlerimizde ailelerinden uzakta aylar boyunca fedakarca çalışan Fatih Sondaj Gemisi'nin tüm mürettabatına da şükranlarımı sunuyorum" dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 68
 • Allahın Kulu 3 yıl önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanını ve bakanları da tebrik etseler CHP'liler bunları topa tutar. Onun için sadece personeli tebrik etmişler herhalde...
  Cevapla
 • Ali Kılıç 3 yıl önce Şikayet Et
  Sizin lafınıza inanan sizin gibi olsun. Bunların ikisinede birer Soda verin, Doğal Gaz çıkarsınlar.
  Cevapla
 • milli 3 yıl önce Şikayet Et
  ekrem beyi bilemiyorum ama mansur bey belediyecilik anlamında iyi şeyler yapmaya çabalıyor gibi geliyor..umarım yanılmıyorumdur..memlekete hizmette samimi olun gereğini vatandaş yapar..
  Cevapla
 • Vatan sevdalısı 3 yıl önce Şikayet Et
  Vatandaşa şirin görünmek için söylemişlerdir yoksa bunların Ağzın dan bu vatan için hayırlı bir kelime dahi çıkmaz
  Cevapla
 • Gökmen 3 yıl önce Şikayet Et
  Aynen öyle
  Cevapla
 • Bülent 3 yıl önce Şikayet Et
  Mansur ekrem..ikiside büyük oynuyorlar..bekleyip görecez.ama sizi cumhurbaşkanlığına aday yapmaz chp...boşuna tiribünlere oynamayın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'den Gazze'de iki yeni katliam: En az 42 şehit
ABD'li Savcı Kristin Kearney'den milyon dolarlık yanıt!