Serdar Denktaş: Yurt dışına gitmeyecek

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, Yakın Doğu Üniversitesi hastanesinde tedavi gören babası, KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'la ilgili son durumu açıkladı.

Serdar Denktaş: Yurt dışına gitmeyecek
Serdar Denktaş: Yurt dışına gitmeyecek
GİRİŞ 26.05.2011 21:26 GÜNCELLEME 26.05.2011 21:26

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, Yakın Doğu Üniversitesi hastanesinde tedavi gören babası, KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için yurtdışına gidilmesi yönünde şu an bir ihtiyaç hissetmediklerini belirterek, "bütün ekip, tüm teknolojik imkanlarla yapılabilecek her şeyi yapmış durumda" dedi.

Denktaş, hastanedeki basın toplantısında, GATA'dan bir ekibin bu akşam KKTC'ye geleceğini belirterek, bugün kendisini Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in aradığını, devletin bütün imkanlarının ve ayrıca Genelkurmayın en baştan beri tüm ekibiyle Denktaş için göreve hazır olduğunu bildirdiğini aktaran Serdar Denktaş şunları söyledi:

"Aile adına şunu söyleyebilirim. İyi ki, böyle bir hastanemiz var. Bir yurtdışı gidişi hissetmemekteyiz. Bütün ekip, bütün teknolojik imkanlarla yapılabilecek herşeyi yapmış durumda. Ancak hasta da unutmayalım ki, Denktaş. Türkiye'nin Denktaş hassasiyeti açıkça ortada, Genelkurmayın bu anlamdaki hassasiyeti en üst seviyede."

Denktaş, Genelkurmayın GATA'dan bir ekip göndermekle "Denktaş orada rahatsızken bir bir şey yapmadan duramayız" düşüncesini ortaya koyduğunu söyledi.

Gelecek ekibin imkanları göreceğini, doktorlarla görüşeceğini, hastayı kontrol edeceğini anlatan Serdar Denktaş, "Bu, hem bizim için iyidir hem de Denktaş konusunda çok hassas olan Genelkurmayın rahatlaması için son derece olumlu bir yaklaşımdır. Biz kendilerine müteşekkiriz. İlgilerine teşekkür ederim" dedi.

Serdar denktaş, babasının sağlık durumuyla ilgili olarak, şu anda solunum cihazına bağlı olduğunu, bunun Denktaş'ı rahatlatmak için yapıldığını belirterek, "Solunum cihazında olması kalbini ve kendini rahatlatmıştır. Enfeksiyonu ortadan kaldıracak tedavinin sonucunu bekliyoruz. Sabaha göre çok daha rahat durumda" diye konuştu. Serdar Denktaş, babasının şu an için uyutulduğunu da sözlerine ekledi.

Bu arada, Kardiolog Ali Oto, Yakındoğu ekibine destek vermek ve aileye moral için YDÜ rektörü Suat Günsel'in özel uçağıyla Lefkoşa'ya geldi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çebi'den Sergen Yalçın tepkisi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milli aşı müjdesi