WhatsApp şüpheli grupları yasaklıyor!

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, adını ve açıklamalarını şüpheli olarak değerlendirdiği grupları kapatarak, bu gruba üye olan kullanıcıları kalıcı olarak sistem dışı bırakıyor.

WhatsApp şüpheli grupları yasaklıyor!
WhatsApp şüpheli grupları yasaklıyor!
GİRİŞ 11.11.2019 12:05 GÜNCELLEME 11.11.2019 12:05

Eğer WhatsApp platformundan kalıcı olarak yasaklanmak istemiyorsanız, dahil olduğunuz gruplara ve açıklamalarına dikkat edin. Zira gelen haberler, WhatsApp'ın şüpheli olarak gördüğü grupları ve kullanıcılarını yasakladığı yönünde.

GRUP İSİMLERİ VE AÇIKLAMALARI KONTROL EDİLİYOR

İlk raporlardan biri Mowe11 adlı Reddit kullanıcısına ait. Yaptığı açıklamaya göre üniversitede dahil olduğu bir grubun ismi çocuk istismarı görüntülerinin yer aldığı bir grup isim olarak değiştirildi ve kısa bir süre sonra WhatsApp bu grubu engellemekle kalmadı, gruba üye olan kullanıcıların platformu kullanmasını da yasakladı. Bir diğer Reddit kullanıcısı Francisco  Alfaro'da aynı şekilde 100 katılımcısı olan grubun WhatsApp tarafından kapatıldığını belirtiyor.

Kullanıcılar yasağın nedenlerini anlamak için WhatsApp ile iletişime geçtiklerinde, hizmet koşullarını ihlal ettiklerini söyleyen otomatik bir yanıt alıyorlar. Bu da eğer üyesi olduğunuz bir grubun kapatılmasıyla birlikte yasaklanırsanız, WhatsApp'ın size hiçbir şekilde yardımcı olmayacağı anlamına geliyor. Platformda yer alan uçtan uca şifreleme yöntemi, gruplardaki ve mesajlardaki içeriği göstermese de, şirket grup açıklamalarından ve isimlerinden şüpheli oluşumları tespit ediyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yeni yasama yılı başladı! TBMM'de dikkat çeken anlar...
YEP'te dikkat çeken detay! Faizsiz verilip, peşin ödenecek