OpenAI duyurdu: Artık kendi GPT'nizi oluşturabileceksiniz!

OpenAI'nin ChatGPT Plus hizmetine abone olan kişiler, farklı görevleri yerine getiren özel sohbet robotları için yeni mağazaya göz atabilecekler.

OpenAI duyurdu: Artık kendi GPT'nizi oluşturabileceksiniz!
OpenAI duyurdu: Artık kendi GPT'nizi oluşturabileceksiniz!
GİRİŞ 11.01.2024 11:06 GÜNCELLEME 11.01.2024 11:06

OpenAI Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yapay zeka şirketi amiral gemisi teknolojisinin erişimini genişletmek ve onu bir para kazanma aracına dönüştürmek için çalışırken, insanların popüler sohbet robotu ChatGPT'nin özelleştirilmiş sürümlerini paylaşmaları için bir uygulama mağazası açtığını duyurdu.

Yeni mağazanın adı GPT Mağazası. OpenAI'nin ChatGPT Plus hizmetine abonelik için ayda 20 dolar harcayan kişiler, kitap öneren, matematik öğreten ve bilimsel makalelerde arama yapanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunan özel sohbet robotları için mağazaya göz atabilirler.

Şirket bir blog yazısında, mağazanın "ChatGPT'nin kullanışlı ve popüler özel sürümlerini bulmanıza yardımcı olacağını" söyledi.

Bir araştırma laboratuvarı olarak kurulan OpenAI, giderek Google gibi rakipleriyle rekabet etmeyi amaçlayan kâr amaçlı bir şirket olarak faaliyet gösteriyor. Yeni mağaza ile şirket, teknolojisini işletmeleri ve müşterileri birbirine bağlayan çevrimiçi bir platforma dönüştürmeyi umuyor.

CHEATGPT TEAM ROBOTUNUN BAŞKA BİR VERSİYONU SUNULACAK

Şirket ayrıca Çarşamba günü yaptığı açıklamada ChatGPT Team adlı sohbet robotunun bir versiyonunu sunacağını söyledi.

Kullanıcı başına aylık 25 ila 30 dolar karşılığında sunulan ChatGPT Team, işletmelerin ve diğer grupların sohbet robotunu verilerini gizli tutacak şekilde kullanmaları için bir yol sağlıyor. OpenAI, hizmet aracılığıyla paylaşılan hiçbir bilginin yapay zeka teknolojilerini eğitmek için kullanılmayacağını söyledi.

GPT MAĞAZASI İLE KENDİ GPT'NİZİ OLULTURABİLİRSİNİZ

GPT Mağazası, OpenAI'nin Kasım ayında insanların "GPT" adı verilen özel sohbet robotları oluşturmasına olanak tanıyan bir hizmet oluşturmasının ardından açılıyor. Herkes ChatGPT'yi ek yazılım veya bilgisayar kodu yardımı olmadan belirli bir görev için hızlı bir şekilde özelleştirebilir.

Örneğin AllTrails.com web sitesi, yürüyüş parkurları öneren bir chatbot tasarladı. Kâr amacı gütmeyen bir eğitim grubu olan Khan Academy, insanların bilgisayar programları yazmayı öğrenmelerine yardımcı olabilecek bir chatbot geliştirdi. OpenAI, son iki ay içinde üç milyon özelleştirilmiş chatbot yaratıldığını söyledi.

Mağaza, ChatGPT Plus gibi hizmetleri kullanan ve bu hizmetler için ödeme yapan kişi sayısını artırmak üzere tasarlandı. OpenAI, her bir özelleştirilmiş sohbet botunun ne sıklıkta kullanıldığına bağlı olarak, sohbet botunun özelleştirilmiş sürümlerini sunanlarla gelir paylaşmaya başlayacağını söyledi.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: PKK artık gündem olmaktan çıkartılmalı
İspanya, Filistin'i tanıyacaklarını 3 ülkenin liderlerine iletti