Android telefonu olanlar dikkat!

Güvenlik uzmanları, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların sahiplerini uyardı. Bu cihazlara bulaşan zararlı bir yazılım, telefonları fabrika ayarına döndürüyor.

Android telefonu olanlar dikkat!
Android telefonu olanlar dikkat!
GİRİŞ 27.09.2012 15:57 GÜNCELLEME 27.09.2012 15:57

Güvenlik uzmanları, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların sahiplerini uyardı. Bu cihazlara bulaşan zararlı bir yazılım, telefonları fabrika ayarına döndürüyor. Yani telefondaki her şey siliniyor.

Özellikle Samsung telefonlar yapılan testler, kötü niyetli bilgisayar korsanlarının tasarladığı internet sitelerine girilmesi durumunda telefonun fabrika ayarlarına geri dönerek içindeki herşeyi silebileceğini gösterdi. HTC de riskli telefonlar arasında.

“Link-jacking” denen yöntem, bir internet sitesindeki telefon numarasını otomatik olarak arayabilmeyi sağlayan özelliğin kötü kullanımına dayanıyor. Telefonun otomatik olarak fabrika ayarlarına dönmesini sağlayan kodun herhangi bir internet sitesinde gizlenmesi, bu internet sitesini tıklayanları mağdur edebilir. Uzmanlar, Android yazılımının güncellenmesini öneriyor.

ETİKETLER
zararlı yazılım
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Tarihçi Bardakçı'nın Ayasofya sözleri yeniden gündemde
Türkiye'de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm sayıları! Son durum