Bakan Şimşek TRT Şeş'e jüri oldu

TRT Şeş'te ekrana gelen "Türkünü Söyle" isimli yarışması önümüzdeki hafta final yapacak. Yarışmanın final için izleyiciye büyük bir sürprizi var.

Bakan Şimşek TRT Şeş'e jüri oldu
Bakan Şimşek TRT Şeş'e jüri oldu
GİRİŞ 30.05.2011 09:03 GÜNCELLEME 30.05.2011 09:03

TRT Şeş'in, her hafta pazar günleri, canlı olarak, ekrana gelen "Türkünü Söyle" isimli yarışması önümüzdeki hafta final yapacak. Avrupa ülkeleri, Irak, Suriye gibi komşu ülkeler ile Türkiye'den yapılan başvurular arasından seçilen yarışmacıların heyecanı önümüzdeki hafta sonu bitecek. Yarışmanın final için izleyiciye büyük bir sürprizi var.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, finalde jüri üyeliği yapacak. Şimşek, finalde yarışacak 3 yarışmacının söylediği Kürtçe şarkıları değerlendirecek, yarışmacılara beğenisine göre puan verecek. Yarışmanın birincisi, Şimşek ile diğer jüri üyeleri ile seyirciden gelecek SMS'lerle belirlenecek. Yarışmanın finalini seyretmek üzere Devlet Bakanı Bülent Arınç, Tarım Bakanı Mehdi Eker de konuk olarak katılacak.

TRT Şeş Koordinatörü Fethullah Kırşan, Bakan Şimşek'in iyi bir kulağı olduğunu ve Kürtçe şarkıları sevdiğini bildikleri için jüri üyesi olmasını teklif ettiklerini, Şimşek'in de kabul ettiğini söyledi. Yarışmanın çok ilgi gördüğünü, her hafta büyük bir beğeni ile izlendiğini aktaran Kırşan, önümüzdeki hafta son bulacak yarışma için büyük sürprizler de hazırladıklarını dile getirdi. Finalde birinci gelecek yarışmacıya bir ev vereceklerini açıklayan Kırşan, diğer katılımcıların da ödüllendirileceğini ifade etti. Kırşan, final için ayrıca muhalefet-iktidar ayırımı gözetmeksizin siyasilerin davet edildiğini, finalin tüm katılımcılara açık olduğunu belirtti.

Zaman

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
ABD'den medya darbesi: El koydu!
Son dakika: 22 Haziran koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı