Iğdır'da kızının fotoğrafında tesadüfen gördüğü göktaşını kendi adına tescillettirdi

Iğdır'da yaşayan 44 yaşındaki Turgut Oğuz isimli vatandaş Ağrı Dağı eteklerinde bulduğu ve göktaşı olduğunu iddia ettiği 65 kilogram ağırlığındaki taşı noterden kendi adına tescillettirdi.

GİRİŞ 04.08.2021 16:57 GÜNCELLEME 04.08.2021 16:58
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Iğdır’da ikamet eden 44 yaşındaki Turgut Oğuz, 2018 yılında eşinin ve kızının Ağrı’nın Diyadin ilçesinde bulunan kaplıcalara gittiğini ve orada fotoğraf çekerken ilginç bir durumla karşılaştıklarını söyledi. Oğuz, “2018 yılında benim çocuklar Diyadin’de bulunan kaplıcalara gitmişlerdi. Dönüş yolunda hatıra fotoğrafları çekiyorlar. O hatıra fotoğraflarında taşın düştüğü anı fark etmiyorlar. Eve geldiklerinde çektikleri fotoğrafları bana gösterdiler. Resimlere bakarken baktım ki bir taş düşüyor. Hemen ertesi gün taşın düştüğü bölgeye gittim. Taşın düştüğü yer belli. Kurtköy diye bir yol var. O yol ayrımında durdum. Sonra 100 metre ilerde simsiyah renkte uzaktan poşete benzeyen bu taşı gördüm. Düştüğü yer belli. Yoldan yaklaşık 150 metre uzağa düşmüştü. Yolun kenarında kanal açarken düşmenin şiddetiyle yol paralel şekilde düşmüştü. Teyzemin oğluyla beraber gitmiştim. Taşın ağırlığı 65 kilogram. 2018 yılında bunu bulup alıp buraya getirdik. Sonra notere giderek taşı bulduğuma dair sözleşme imzaladım” dedi. 

Almanya'dan gelen gurbetçi aileye büyük şok! 25 bin euro parasını ve altınını çaldılarAlmanya'dan gelen gurbetçi aileye büyük şok! 25 bin euro parasını ve altınını çaldılar
BU TAŞIN NE OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORUZ

Taşın gizemini çözmek için araştırma yapan ancak bir türlü elle tutulur bir sonuca ulaşamadığını kaydeden Oğuz, konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Daha sonrasında İstanbul Gebze Üniversitesi’ne götürerek orada analizini yaptık. Analiz sonucunda taşta 10 farklı elementin olduğu söylendi. Bize burada taşın analizi noktasında cihazlarının yetersiz kaldığını, taşın iyi şekilde analizinin yapılması için Çanakkale’ye götürülmesi gerektiğini söylediler. Ben de imkanlarım yetersiz olduğu için taşı Çanakkale’ye götüremedim ve evime geri geldim. Ben internetten biraz araştırma yaptım. Oradaki bilgilere göre C elementi diye bir şey çıktı karşıma. Bunlarda ‘siyah elmas’ olarak görünüyor. Yaptığım araştırmalarda başarılı olamadım. Yetkililerden bu noktada destek istiyoruz. Bu taşın ne olduğunu bilmek istiyoruz.”

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 16
 • Ziyaretçi 2 yıl önce Şikayet Et
  O gök taşı değil bendede ufağı var stres çekiyor diye almıştım satiliyor:)))
  Cevapla
 • hurri 2 yıl önce Şikayet Et
  Obsidyen taşı yani volkanik bir taş..
  Cevapla
 • uygur 2 yıl önce Şikayet Et
  mayısdır o mayıs iyi bakın
  Cevapla
 • Kömürdür O :) 2 yıl önce Şikayet Et
  Adam demiş işte siyah elmas yani kömür :)
  Cevapla
 • Turan 2 yıl önce Şikayet Et
  Abi o taş düştügünde o köy diye bişey kalmaz :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Paylaşımı infiale neden olmuştu! BaBaLa TV Oğuzhan Uğur’a hapis talebi
Kene tehlikesi arttı: Sivas ve Erzincan'dan acı haber geldi!