Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi, favori uyku şekliniz ile karakteriniz ve sosyal yaşamınız hakkında birçok detayı ortaya çıkarıyor. Favori uyku pozisyonunuza göre içe dönük mü yoksa sosyal bir kelebek misiniz hadi öğrenelim!

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?
Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?
GİRİŞ 27.04.2024 10:27 GÜNCELLEME 27.04.2024 10:27
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi, kişinin sosyal davranışlarını anlamaya ışık tutan bir analiz yöntemidir. Bu test, kişiliğiniz hakkında gizli yönleri ve sosyal davranışlarınızı ortaya çıkardığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.

Uyku pozisyonuna göre kişilik testinde örneğin sırt üstü uyuyan kişiler sosyal ortamlarda daha dışa dönükken, yüzüstü uyuyan kişilerin daha utangaç ve içine kapanık olduğu ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda uyku pozisyonu kişinin karakterindeki gizli birçok detayı gün yüzüne çıkarmaktadır.

Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor, sizde merak ediyor musunuz? Uyku pozisyonuna göre kişilik testi ile karakteriniz ve sosyal davranışlarınız hakkında daha fazla bilgi edinirken eğlenmek ister misiniz? O zaman hadi başlayalım!

FAVORİ UYKU POZİSYONUNUZU SEÇİN VE OKUMAYA DEVAM EDİN

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Yukarıda yer alan resimde 4 farklı uyku pozisyonu görüyorsunuz. Şimdi favori uyku pozisyonunuzu seçin. Daha sonra sosyal davranışlarınız ve kişiliğiniz hakkında ortaya çıkardığı detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!

1- Fetal Uyku Pozisyonu

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi analizinde favori uyku pozisyonunuz fetal uyku şekliyse, dışarıya sert bir görünüm veriyor ancak içiniz çok hassas ve kırılgan bir yapıda olduğu söylenebilir. Fetal uyku pozisyonu, anne karnında bir bebeğin kıvrılışını andırdığı için sizin içine dönük bir yapınız olduğunu gösterir.

Görsel algı testi: Bilinçaltınızda en derinlerde yatan korkunuzu ortaya çıkarmaya hazır mısınız?Görsel algı testi: Bilinçaltınızda en derinlerde yatan korkunuzu ortaya çıkarmaya hazır mısınız?

Koruma, beslenme ve anlayış konusunda güçlü bir içgüdünüz olduğu bir gerçek. Yazı yazmak, resim çizmek ya da dans etmek gibi duygularınızı dışarı aktaracak aktiviteleri tercih ediyorsunuz. Bu tarz aktiviteler sizin içsel benliğinizi ve arzularınızı dışarı yansıtmanız için oldukça elverişlidir.

Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Genellikle aile, yakın çevre gibi ortamlar kendinizi en rahat hissettiğiniz yerlerdir. Kalabalık ortamlarda ve topluluk önünde kaygılarınız gün yüzüne çıktığı için çok aktif olmamayı tercih ediyorsunuz.

Kişilik testi: İlk yapacağınız şey kişiliğiniz hakkında çok şey söylüyorKişilik testi: İlk yapacağınız şey kişiliğiniz hakkında çok şey söylüyor

Uyku araştırmacılarına göre fetal uyku pozisyonunda uyuyan kişiler duygusal inişleri ve çıkışları yüksek kişilerdir ve terk edilme korkusu yüzünden yeni deneyimlere kendini kapatmış olabilirler.

2- Sırt Üstü Uyku Pozisyonu

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi analizinde favori uyku pozisyonunuz sırt üstü uyku şekliyse eğer, sessiz ve güçlü bir kişiliğine sahip olduğunuz aşikâr. Olası çatışmalardan kaçmayı tercih ediyorsunuz ve gerçeklik sizin kararlarınızın en temel dayanağıdır.

Kişilik testi: Resimde ilk gördüğünüz şey kişiliğiniz hakkında en önemli özelliklerinizi ortaya çıkarıyor! Kişilik testi: Resimde ilk gördüğünüz şey kişiliğiniz hakkında en önemli özelliklerinizi ortaya çıkarıyor!

Kendiniz ve çevrenizdeki insanlar üzerine yüksek beklentilere girersiniz. İyimser bir bakış açısına sahipsiniz. Bu iyimserlik çoğu zaman çevreniz tarafından fark edilir ve dikkat çekersiniz. Hayatı dolu dolu yaşamak en büyük arzunuzdur.

Kişilik testi: İlk gördüğünüz hayvan ütopik bir hayalperest mi yoksa gerçekçi biri mi olduğunuzu ortaya çıkaracak!Kişilik testi: İlk gördüğünüz hayvan ütopik bir hayalperest mi yoksa gerçekçi biri mi olduğunuzu ortaya çıkaracak!

Yeni ilişkiler kurmada oldukça seçici ve intizamlı davranırsınız. Yüksek standartlarınız ve seçiciliğiniz sizi diğer kişilerden ayıran en temel özelliktir. Ayrıca oldukça empati yapan ve başkalarına destek vererek onlara verdiğiniz değeri yansıtan bir kişisiniz.

3- Yan Uyku Pozisyonu

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi analizinde favori uyku pozisyonunuz yan yatma şekli ise rahat ve sosyal bir kişilik olduğunuz ortaya çıkıyor. Tanıdık tanımadık herkes ile sohbet edebilir, arkadaşlık kurabilirsiniz. Ancak asıl benliğiniz yakın çevrenizde, kendinizi en rahat hissettiğiniz ortamda açığa çıkar.

İlk gördüğünüz şey nasıl bir zihin gücüne sahip olduğunuzu ortaya çıkaracakİlk gördüğünüz şey nasıl bir zihin gücüne sahip olduğunuzu ortaya çıkaracak

Hayatınızdaki insanlara güvenmeyi seçersiniz. Fazla düşünceli biri olduğunuz için çevreniz tarafından karar vermede biraz zorluk çektiğiniz düşünülebilir. Aslında siz bu sırada tüm olası alternatifleri kafanızda tartarak en doğru kararı vermeye çalışıyorsunuz.

Kişilik testi: Yumruk sıkma şeklinizin kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?Kişilik testi: Yumruk sıkma şeklinizin kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Eğer yan yatma pozisyonunda yastığa sarılıyorsanız, aile odaklı bir kişiliğe sahipsiniz. Hayatınızda hayali şeylere gerek yoktur. Gerçek kişiler ve gerçek duygular sizin hassas noktanızdır.

4- Yüzüstü Uyku Pozisyonu

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi: Uyku pozisyonunuz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Uyku pozisyonuna göre kişilik testi analizinde favori uyku pozisyonunuz yüzüstü şekliyse, oldukça eğlenceli, açık fikirli bir kişiniz. Ancak bazen bu eğlenceli kişiliğiniz yerini sert bir kişiliğe bırakabiliyor. Sizi tanımlamanın en basit yolu özgürlüktür. Özgür ruhlu, kısıtlanmaya gelemeyen ve hayatında netlik seven birisiniz.

Kişilik testi: Resimdeki yüzü önden mi yoksa yandan mı görüyorsunuz? Cevabınız kişiliğiniz hakkında çok şey ortaya çıkarıyorKişilik testi: Resimdeki yüzü önden mi yoksa yandan mı görüyorsunuz? Cevabınız kişiliğiniz hakkında çok şey ortaya çıkarıyor

Birçok konuda kendi içinizde git geller yaşadığınızı sizde çok iyi biliyorsunuz. Ancak bu durum size fazlaca zarar veriyor ve içsel bir gerginliğe sebep oluyor. Her koşula karşı oldukça dirençli bir kişiliğiniz var. Mücadeleci ve zorluklar karşısında iyimser bir yapınız ortaya çıkıyor.

Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!

Size en ufak bir iyiliği dokunan bir kişiye dahi yıllar geçse de minnettar kalmaya devam ediyorsunuz. Tam bir “sosyal kelebek” olarak tabir edilen kişisiniz. Çevreniz çok geniş, çok çabuk arkadaş ediniyor ve seviliyorsunuz. Ama gerçekten dost gördüğünüz, hep yanınızda olmasını istediğiniz insanlar bir elin parmak sayısını geçmez.

Saç tipine göre kişilik testi: Saç tipiniz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor? Saç tipine göre kişilik testi: Saç tipiniz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Elbette bu uyku pozisyonuna göre kişilik testinin analizleri kesin bir yargı oluşturmamaktadır. Uyku pozisyonunuzu etkileyecek birbirinden farklı birçok etken olabilir. Ama birçok kişi üzerinde yapılan bu analizler doğrultusunda ulaşılan sonuçlar bu şekilde ortaya çıkmıştır.

Peki, sizin uyku pozisyonuna göre kişilik testi analiziniz de çıkan sonuçlar sizi tarif ediyor muydu? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 18
 • Şükran 3 ay önce Şikayet Et
  1 ve 3 karışımı gibiyim ve tam da oyle bir kişiliğe sahibim.
  Cevapla
 • Recebali 5 ay önce Şikayet Et
  Ben 1 nolu
  Cevapla
 • taekook 5 ay önce Şikayet Et
  ben 3 ve 4 ün karşımı gibi bir şeyim ddjxddfhhjff
  Cevapla
 • Mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  Aynen çok doğru tespit sonuçları okumadan uyku şeklimi seçmiştim zaten 4 numara
  Cevapla
 • ? 5 ay önce Şikayet Et
  Evet kesinlikle beni anlamışsınız 4 numaradayım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Almanya - İskoçya maçı bu akşam TRT 1'de!
AA muhabirinden BM Özel Temsilcisi Gamba'yı köşeye sıkıştıran Gazze sorusu