Eğlendiren optik yanılsama testi: Resimde gizlenen 3 yüz ifadesini bulabilir misiniz?

Yüksek gözlem becerisine sahip kişilerin 8 saniyede kolaylıkla tamamlayabileceği resimdeki gizli yüz ifadelerini bulmanız için hazırlanan optik yanılsama testi birinci sınıf bir gözlem beceri testidir. Siz bu mücadeleyi başarıyla tamamlayabilir misiniz? Şimdi deneyin!

GİRİŞ 19.01.2024 08:34 GÜNCELLEME 19.01.2024 09:35
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Resimdeki gizli yüz ifadelerini bulmanız için hazırlanan bu görsel bir optik yanılsama testine aittir. Optik yanılsama testleri zekâ testleri arasında en popüler ve her yaşa hitap eden bir oyundur. Kişinin dikkatini ve görsel yeteneğini test etmenin en basit yoludur.

Optik yanılsama testleri, beyni ve gözleri aktif bir şekilde çalıştırarak problem çözme yeteneklerini ve eleştirel düşünme becerisini geliştirmesine yardımcı olur. Aynı zamanda beyni uyararak mantıksal ve analitik yani bilişsel yeteneklerin gelişmesini de destekler.

Resimdeki gizli yüz ifadelerini bulmanız için hazırlanan optik yanılsama ile görsel yeteneğinizi test etmeye hazır mısınız?

Matematik becerinizi gösterin #1: Soru işareti olan yere gelecek sayıyı bulunMatematik becerinizi gösterin #1: Soru işareti olan yere gelecek sayıyı bulun

 8 SANİYEDE RESİMDEKİ GİZLİ YÜZ İFADELERİNİ BULUN

Eğlendiren optik yanılsama testi: Resimde gizlenen 3 yüz ifadesini bulabilir misiniz?

Yukarıda yer alan görselde 3 kız arkadaşın evlerinin arka bahçesinde eğlendiğini görüyorsunuz. Kızlardan bir tanesi ip atlıyor, biri ip atlayan arkadaşını izliyor. Bir tanesi de kucağında kedi seviyor. Bu eğlenceli optik yanılsama görselinde bir yerlerde ustalıkla saklanmış üç tane yüz ifadesi bulunuyor.

Sizden bu resimdeki gizli yüz ifadelerini sadece 8 saniyede bulmanızı istiyoruz. Bu test ile gözlem becerilerinizi test edebilirsiniz. Hazırsanız süreniz şimdi başlıyor!

Eğlendiren optik yanılsama testi: Resimde gizlenen 3 yüz ifadesini bulabilir misiniz?

Resimdeki gizli yüz ifadelerini bulmak için resmi dikkatlice tarayın. Dilerseniz işlerinizi kolaylaştırmak için resmi eşit parçalara bölün. Bakalım birbirinden farklı yerde gizlenen üç yüz ifadesini fark edebilecek misiniz?

Görsel zekâsı yüksek olan kişiler resimdeki gizli yüz ifadelerini normalden daha kısa sürede tespit edecektir. Optik yanılsama testleri, düzenli olarak çözüldüğü takdirde kişinin kendini geliştirmesine ve çözüme daha kısa sürede ulaşmasına büyük yardımı dokunur.

Yüksek dikkat gerektiren zekâ testi: Resimdeki arının doğru gölgesini 24 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Yüksek dikkat gerektiren zekâ testi: Resimdeki arının doğru gölgesini 24 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

SÜRE DOLDU YÜZ İFADELERİNİ TESPİT EDEBİLDİNİZ Mİ?

Evet, süre doldu. Kaç tane yüz ifadesi bulabildiniz? Resimdeki gizli yüz ifadelerinin tamamını bulabildiniz mi ya da bulduğunuz şeyler gerçekten bir yüz ifadesi mi yoksa aklınız size bir oyun mu oynuyor?

İşte tüm bu soruların cevabını şimdi sizler ile paylaşıyor olacağız. Aşağıdaki görselde resimdeki gizli yüz ifadelerin yerlerini işaretlenmiş şekilde görebilir ve hemen altında dikkatinizi çekebilecek benzer optik yanılsama haberlerine göz gezdirebilirsiniz.

İşte resimdeki gizli yüz ifadeleri;

Eğlendiren optik yanılsama testi: Resimde gizlenen 3 yüz ifadesini bulabilir misiniz?

Peki, siz resimdeki gizli yüz ifadelerinin tamamını bulabildiniz mi yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Dikkat gerektiren zekâ testi: F harfleri arasında farklı olanı 7 saniye içerisinde bulabilir misin?Dikkat gerektiren zekâ testi: F harfleri arasında farklı olanı 7 saniye içerisinde bulabilir misin?

Optik yanılsama IQ testi: Resimde yer alan tüm “B” harflerini 6 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Optik yanılsama IQ testi: Resimde yer alan tüm “B” harflerini 6 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Dikkatinizi test edin: İki resim arasındaki tek farkı 4 saniye içerisinde bulabilir misin?Dikkatinizi test edin: İki resim arasındaki tek farkı 4 saniye içerisinde bulabilir misin?

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 4
 • 421 4 ay önce Şikayet Et
  4-5 saniyede buldum
  Cevapla
 • mert 4 ay önce Şikayet Et
  bence soru yanlış.yada şaşırtmacalı.3 yüz ifadesi deyince 3 tanede gülen kız koyarsanız kıızların yüzü anlamınada gelir.
  Cevapla
 • Gibi 4 ay önce Şikayet Et
  Resmi büyütünce kolay
  Cevapla
 • ALTAY 4 ay önce Şikayet Et
  6 sn de buldum.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Baklavacının fıstık isyanı: Durup dururken fiyatı arttı
İsrail askerinde skandal harita! Sosyal medyada gündem oldu! Türkiye dahil 7 ülke...