Dışişleri Bakanlığı'ndan Trump'a sert tepki

Dışişleri Bakanlığı ABD Başkanı Trump'ın 24 Nisan açıklamasına tepki gösterdi.

GİRİŞ 25.04.2017 00:15 GÜNCELLEME 25.04.2017 11:05
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Yapılan açıklamada, "Yeni ABD yönetiminden, şiddet eğilimleri ve nefret söylemleri ile tanınan bu çevrelerin tek taraflı tarih anlatılarına itibar etmemesini ve tüm tarafların acılarını dikkate alan bir yaklaşım benimsemesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

BİLGİ KİRLİLİĞİNDEN KAYNAKLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

Dışişleri Bakanlığınca, ABD Başkanı Donal Trump'ın 24 Nisan açıklamasına ilişkin, "ABD Başkanı Trump’ın '1915 Olayları' hakkında 24 Nisan 2017 günü yaptığı yazılı açıklamadaki yanlış bilgi ve tanımlamaların, bazı radikal Ermeni çevrelerin yıllar içinde bu ülkede propaganda metotlarıyla oluşturdukları bilgi kirliliğinden kaynaklandığı düşünülmektedir.

Beyaz Saray'dan Trump'ın sözlerine açıklama

TEK TARAFLI TARİH ANLATILARINA İTİBAR ETMEYİN

Yeni ABD yönetiminden, şiddet eğilimleri ve nefret söylemleri ile tanınan bu çevrelerin tek taraflı tarih anlatılarına itibar etmemesini ve tüm tarafların acılarını dikkate alan bir yaklaşım benimsemesini bekliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Trump'tan 1915 olayları açıklaması

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Trump’ın “1915 Olayları” hakkında yaptığı yazılı açıklamadaki yanlış bilgi ve tanımlamaların, bazı radikal Ermeni çevrelerin yıllar içinde bu ülkede propaganda metotlarıyla oluşturdukları bilgi kirliliğinden kaynaklandığının düşünüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "Yeni ABD yönetiminden, şiddet eğilimleri ve nefret söylemleri ile tanınan bu çevrelerin tek taraflı tarih anlatılarına itibar etmemesini ve tüm tarafların acılarını dikkate alan bir yaklaşım benimsemesini bekliyoruz." ifadelerini kullanıldı.

Birinci Dünya Savaşı döneminde hayatını kaybeden Osmanlı Ermenilerinin bu yıl da 24 Nisan'da, İstanbul Ermeni Patrikhanesi’nde düzenlenen törenle hak ettikleri saygıya uygun biçimde anıldıklarının ABD yönetimine hatırlatıldığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söz konusu törene ilettiği mesajın, Türkiye’nin konuya ilişkin yaklaşımını yansıttığının altı çizildi.

YORUMLAR 19
 • Cengiz Y 2 yıl önce Şikayet Et
  Niye her sene bu olaya kilitleniyoruz?Soykırım YOK,o kadar inanmayan inanmaz.Biz de her sene batılıların yaptıkları gerçek soykırımları gündeme getirelim.
  Cevapla
 • Emice 2 yıl önce Şikayet Et
  Siz önce yaptığınız soykırımların hesabını verin. Siyahların, Kızılderili insanların hesabını verin
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  galip olan allahtır.
  Cevapla
 • uğur 2 yıl önce Şikayet Et
  Katil ABD emdiğin kanda boğulursun inşallah...
  Cevapla
 • asımın nesli 2 yıl önce Şikayet Et
  alçaklar siz Kıbrıs Türklerinin, Bosnalı binlerce bebeğin, serebrenitsenin, suriye, ırak, afgenistan, arakan, afrikanın ve anadoluda yaptığınız soy kırım ve katliamların hesabını verin bu güçsüz olduğumun için biz soramıyorsak: güçlü olan allah burada da ahirettede elbette soracak sizi milyonlar kere pişman edecek inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
PKK'da çözülme sürüyor: 5 terörist daha teslim oldu
Erdoğan ile baş başa görüşen Aliyev ilk kez açıkladı: Türkiye ile birlikte ortak üreteceğiz