Mescid-i Aksa'dan Arap ülkelerine mesaj: Nasıl olur da İsrail'le...

Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, Mescid-i Aksa'da bugün okunan cuma hutbesinde, İsrail'le son dönemde yakınlaşma yoluna giden Arap ülkelerine uyarıda bulundu: "Mescidimiz işgal altındayken ve işgalcilerin postallarıyla kirletiliyor iken nasıl olur da onlarla yakınlaşırsınız?"

Mescid-i Aksa'dan Arap ülkelerine mesaj: Nasıl olur da İsrail'le...
Mescid-i Aksa'dan Arap ülkelerine mesaj: Nasıl olur da İsrail'le...
GİRİŞ 15.03.2019 15:05 GÜNCELLEME 15.03.2019 17:06
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İşgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da cuma hutbesini, Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin okudu.

 

 

Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın işgal altında olduğunu vurgulayan Şeyh Hüseyin, Aksa'nın her gün işgal güçlerinin postallarıyla kirletildiğine dikkati çekti.

Arap ülkelerinin İsrail ile yakınlaştığına işaret eden Şeyh Hüseyin, "Mescidimiz işgal altındayken ve işgalcilerin postallarıyla kirletiliyor iken nasıl olur da onlarla yakınlaşırsınız?" ifadesini kullandı.

 

 

Şeyh Hüseyin, Mescid-i Aksa'nın sadece Müslümanlara ait olduğunu ve bölünmeyeceğini vurgularken Filistinlilere de "İsrail'in provokasyonlarına gelmemeleri" çağrısında bulundu.

Kudüs ve Filistin Müftüsü ayrıca, bugün Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terörist saldırıyı da kınayarak, şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Yeni Zelanda'daki katliamda öldürülenler için gıyabi cenaze namazı

Öte yandan Yeni Zelanda'daki terörist saldırıda hayatını kaybedenler için Mescid-i Aksa'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Cuma namazının ardından Şeyh Yusuf Ebu Suneyne tarafından kıldırılan gıyabi cenaze namazı sonrasında Yeni Zelanda'daki katliamda hayatını kaybedenler için toplu dua edildi.

Harem-i Şerif'ten uzaklaştırma cezası verilen Filistinlilerle dayanışma

Öte yandan onlarca Filistinli de cuma namazını İsrail polisinin Harem-i Şerif'ten uzaklaştırma cezası verdiği Filistinlilerle dayanışma için Mescid-i Aksa'nın El-Esbat (Aslanlı) Kapısı'nda kıldı.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, 40 binden fazla kişinin bugün Harem-i Şerif'te cuma namazı kıldığı belirtildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • emin 3 gün önce Şikayet Et
  demek ki artık bizim sıramız geliyor
  Cevapla
 • Osm786 3 gün önce Şikayet Et
  Bu dunyanin degicegine ve hilafetin yine istanbula geriye dönecegine isarettir.bassiz bir ümmet zalimlerle bas edemiyor.
  Cevapla
 • mehri Gül 4 gün önce Şikayet Et
  Şükür ki Türkiye Cumhuriyeti her zaman Mescid i Aksa ve cesur Filistin halkının yaninda
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan uyardı: Duyuyorum ki vatandaşlarıma...
Kılıçdaroğlu'ndan skandal savunma! "Vatan haini mi bu?"