Zekai Aksakallı kimdir? Aslen nerelidir?

Fırat Kalkanı operasyonunu yöneten başarılı korgeneral Zekai Aksakallı kimdir? Zekai Aksakallı aslen nerelidir? İşte Zekai Aksakallı'n biyografisi ve hayatı

 • GİRİŞ01.11.2017 10:11
 • GÜNCELLEME01.11.2017 10:11
Zekai Aksakallı kimdir? Aslen nerelidir?
O komutan Milli krosçu çıktı

ZEKAİ AKSAKALLI KİMDİR?

Erzurum'da dünyaya gelen Zekai Aksakallı iki çocuk babasıdır. Zekai Aksakallı  2013 yılından bugüne Özel Kuvvetler Komutanı olarak görev yapmaktadır. 

15 Temmuz darbe girişiminde Ömer Halisdemir ile darbenin önlenmesinde büyük rol oynayan Zekai Aksakallı 28 Temmuz 2016 tarihli YAŞ toplantısında korgeneralliğe terfi etmiştir.

Fetullahçı Terör Örgütü‘nün (FETÖ) darbe girişimine karşı, “Eşkiyalar başarılı olamayacaklar” diyerek tepki gösteren Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı türk halkı tarafından sevilen bir komutandır

Son dönemde 'Fırat Kalkanı' adlı Cerablus operasyonu ile gündeme gelen  Zekai Aksakallı bu operasyonu başarılı bir şekilde yönetmektedir.

zekai-aksakallı-milli-sporcu-65465

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar28

 • Bir Dost 3 ay önce Şikayet Et
  Zekai aksakallı diye yazılır ADAM diye okunur.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  dadaş dadaş yakışır
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • H.B.V 1 yıl önce Şikayet Et
  Zekai Aksakallı; Türk Miletinin,; Vatan için Ömer Halisdemire Fetöcü hainlere vur emrini veren Kahraman bir Komutanıdır. Onunla ne kadar gurur duysak azdır Allah yar ve yardımcısı olsun.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • Vatan Vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  Alahim Boyle komutalarimizi cogalt yarebi osmanli in oz evladi Tek Bayrak tekdevlet tekmilet Tek osmanli varolalim birlik olalim vatanimiz guzeldir sahipcikalim cikmasak hayinlar Bizi yer onun icin dikatli olalim
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • kul 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah cc müslüman türk ordusunun kalbini iman doldursun kılıncını keskin etsin.küffara karşı kuvvetli muzaffer kılsın.küffarı perişan zelil etsin.küffar sürüsünü yurdumuza yaklaştırma Ya rabbi.daim sana duacıyız dualarımızı kabul eyle Allahım.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ke koreç. 11 ay önce Şikayet Et
  Amin Amin milyon kere Amin.
  Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat