Figen Yüksekdağ beraatını istedi

Tutuklu yargılanan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ,savunmasında beraatını istedi.

GİRİŞ 08.12.2016 12:42 GÜNCELLEME 08.12.2016 12:47
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Tutuklu yargılanan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın, Adana’daki bir konuşmasından dolayı açılan davanın ilk duruşması yapıldı. SEGBİS yöntemiyle duruşmaya bağlanan Yüksekdağ, savunmasında beraatını istedi.

Ankara’da gerçekleşen patlamayla ilgili Adana’da yaptığı açıklamadan dolayı hakkında dava açılan Figen Yüksekdağ, başka bir suçtan dolayı tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile Adana 11. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya bağlandı. Yüksekdağ, savunmasında, "Ben Türkiye’nin 3 büyük partisinden birisinin milletvekiliyim. Sözlerimin yargılanmaya konu olması hukuki garabetin göstergesidir. Milletvekillerinin tutuklu bulunması bir utanç tablosudur. Esas yargılanması gereken 12 kişinin öldürülmesinden sonra sarf ettiğim sözler değil esas yargılanması gereken bu olayın sorumlularıdır. Sadece barış diyen insanların cenazesine katıldığımız için tutuklandık, en büyük haksızlık budur. 10 Ekim patlamasının son duruşmasında söylenenleri ben bir yıl önce söylediğim için yargılanıyorum. Siyasi kimliğim nedeniyle yargılanmam büyük bir ayıptır. Benim hakkımda verilmesi gereken esaslı karar beraat kararıdır. Bundan sonraki duruşmalardan bağışık tutulmayı istiyorum" ifadelerini kullandı.

DURUŞMA MART’A ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, duruşmayı gelecek yılın mart ayına erteledi.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • YasinBaba 2 yıl önce Şikayet Et
  "sırtımızı terör örgütüne yasladık" demek dünyanın heryerinde suçtur. suç işleyen insanların dışarda serbestçe dolaşması ilkellik göstergesidir, kanunların alenen çiğnenmesi geri kalmış ülkelerde olur, kanunlara uyulması ise bir gelişme göstergesidir.
  Cevapla
 • bekir cizmeci 2 yıl önce Şikayet Et
  Seysini PKK ya PYD ye YPG ye v.s.dayayanlara af maf yok,berat merat yok..Yapan hakim de ayni damgayi yer..
  Cevapla
 • anlat dinliyor 2 yıl önce Şikayet Et
  yürü anca gidersin layık olduğunuz yerdesiniz
  Cevapla
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  içerde çürürsünüz inşallah
  Cevapla
 • Kayahan 2 yıl önce Şikayet Et
  Sen beratını degilde sana uyğun olan başka şey iste
  Cevapla
 • doğru 2 yıl önce Şikayet Et
  Bravo
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan Ayn el-Arab (Kobani) için noktayı koydu!
Türkiye ile anlaşma sonrası Rusya'dan beklenen çıkış: Sizi ezecekler