Yıkıldılar! Neden kurtarmadın

Adana'da işten dönüşte Seyhan Baraj Gölü’ne giren 3 arkadaştan biri boğularak hayatını kaybetti.

GİRİŞ 14.09.2017 09:57 GÜNCELLEME 14.09.2017 10:57

Edinilen bilgiye göre, iş çıkışı Bilal Sami Altınay, Asım Çiyer, Talat Tunceli ve Yasin Bayandur, Çukurova ilçesindeki Adnan Menderes Bulvarı’na geldi. Seyhan Baraj Gölü kenarında bir süre oturan 4 arkadaştan 3'ü deniz bisikletine binip gölde gezintiye çıktı. Göl ortasına gelen arkadaşlar bu kez de suya girdi. Bir süre yüzen arkadaşlardan Yasin Bayandur boğulma tehlikesi atlattı. Arkadaşları onu kurtarmak istedi ancak başaramadı. Bu arada, gölde bulunan balıkçıdan yardım istediler. Ancak balıkçı da Bayandur'u kurtaramadı. Bayandur, bir süre sonra gölde kayboldu. Arkadaşları hemen 155'i arayarak yardım istedi. Balıkçı da gencin battığı yere duba koydu. Bir süre sonra olay yerine gelen sualtı polisleri göle girip arama başlattı. Yapılan arama sonucunda bulunup karaya çıkartılan gence sağlıkekipleri müdahale etti. Ancak genç kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Gencin arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

Bayandur'un arkadaşları balıkçıya da “Neden yardım etmedin” diye ağlayarak tepki gösterdi. Balıkçı ise olayı gördüğünde artık yapacak bir şeyin kalmadığını, kurtaramayacağını belirterek, “Sualtı polislerin hemen bulması için boğulduğu yere duba koydum” dedi.

Gencin cenazesi otopsi yapılması için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

ETİKETLER
Adana
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • VÉNUS HOTTENTOTE 9 ay önce Şikayet Et
  ülkemin %80 yüzme bilmiyor, peki neden ? denizi olmayan AB ülkelerin Milli egitim müfredati, ilk-okuldan baslanarak yetenekli yüzme ve kurtarma egitimi mecburi ders olarak ögretime tabidir. Peki Türkiye ne durumda ? bunca yil, bogulmalara karsin sevebiyetlerin analizi ve sorunu kökünden çözmek amaciyla ne yapti ? dünyada örnekleri nelerdir, sorunu ciddiyetini kavramak ve çözmek konusunda birincil derece sorumlu kurum Türkiye Milli egitim Bakanligina ait degilmidir ? daha ne kadar süre basimizi kuma gömecegiz ? çok daha vahim olani => yetenekli yüzme ve kurtarma egitimi almis itfaye ambülans polis askeri personel %..orani kaçtir ? ülkemin %80 yüzme bilmiyor
  Cevapla
 • Tsli 9 ay önce Şikayet Et
  Türkiye de boğulanları çoğu yüzme bilip dubaların ötesine geçenler
  Cevapla
 • ferhat s 9 ay önce Şikayet Et
  hikaye anlatiyorlar
  Cevapla
 • kürşat 9 ay önce Şikayet Et
  sen anlat o zaman
  Cevapla
 • Vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  İşin aslı ne?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İnce'ye 'Putin'li cevap! Yerden yere vurdu
Roman vatandaşlardan Erdoğan'a bayram hediyesi