Kimse yasak dinlemiyor! 45 dakikada 20 tane geçti

Otobüs ve kamyoncular Anadolu’dan Avrupa’ya geçişte özellikle saat 02.00 ile 05.30 arasında yasak olmasına rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanmaya başladı.

 • GİRİŞ15.11.2017 06:36
 • GÜNCELLEME15.11.2017 07:04
Kimse yasak dinlemiyor! 45 dakikada 20 tane geçti

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün (YSS) devreye girmesiyle birlikte otobüs ve kamyon gibi büyük araçların yaka değiştirmeleri için tek yol olarak burası gösterilmişti. Ancak maliyetlerinin arttığını iddia eden otobüs ve kamyoncular Anadolu’dan Avrupa’ya geçişte özellikle saat 02.00 ile 05.30 arasında yasak olmasına rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanmaya başladı.

 

OTOBÜS ve kamyon gibi büyük araçlar Anadolu yakasından Avrupa’ya geçişte kendilerine ‘ücretsiz bir yol’ buldu. Otobüs ve kamyon gibi büyük araçların Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM) ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kullanması Yavuz Sultan Selim Köprüsü (YSS) ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun devreye girmesiyle yasaklanmıştı. 

Ancak hem daha uzun yol kat edilmesi hem de geçiş ücretlerinin FSM’ye göre daha yüksek olması sebebiyle otobüs ve kamyonlar YSS köprüsünden geçmek yerine FSM köprüsünden kaçak geçiş yapmaya devam ediyordu. Bunu engellemek için ise FSM’nin Anadolu-Avrupa geçişine kamera sistemi kuruldu. Bu köprüden büyük araçların geçişi de engellenmiş oldu. Ancak şehirler arası hizmet veren otobüsler çareyi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçmekte buldu.

KAYNAKHÜRRİYET

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar38

 • Süleyman 2 ay önce Şikayet Et
  O köprü yolu uzatmaya ve cebe bindirmeye yarıyor. Oh ne güzel memleket.
  Cevapla
 • hesap kitap 2 ay önce Şikayet Et
  YssAdamlar haklı yss tam bir tuzak Köprü öcreti çok yüksek Birde 100 km gidiyon tekrar geri geliyon saçma bışey 2 saat zaman kaybı . Zaten dünyanın en. Pahalı. Mazotu tüketiyorlar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Dbakırlı 2 ay önce Şikayet Et
  Adamlar haklı yavuz sultan köprüsü yolu çoook uzatıyor ben bi ara şaşırıp o yoldan geçtim tam bir rezalet..ayrıca şu araba şu köprüden geçemez saçmalığı çok sıkıcı araca göre muamele yapılmaz doblonun suçu ne oda geçemiyor normalde
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Ayip be 2 ay önce Şikayet Et
  Kim diyorki suriyeliler köprüden geçemez
  Cevapla
 • Veli 2 ay önce Şikayet Et
  Olamaz kardeșim suriyeliler bizim kardeșlerimizdir. Neden ceza kesiliyo gercekten anlamiş degilim.
 • Esra 2 ay önce Şikayet Et
  Gercekten cok ayip. Birakin onlarda köpruden gecsinler
 • Bekleniyordu 2 ay önce Şikayet Et
  Olacagi buydu zaten almanya ile arayi acarsak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat