Burdurlu şehidin yetimhane vasiyeti

Şehit Er Muhittin Talha Çalışkan'ın "Eğer şehit olursam TSK’dan gelen tüm paramla bir tane yetimhane yapılmasını ve ismimin konulmasını istiyorum" dediği ortaya çıktı.

GİRİŞ 13.04.2018 12:46 GÜNCELLEME 13.04.2018 16:00
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Suriye’nin Afrin bölgesinde teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan’ın el yazısı ile yazdığı vasiyet ortaya çıktı.

Suriye’nin Afrin bölgesinde teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan’a ait eşyalar Antalya’da yaşayan ailesine teslim edildi. Ailesi şehidin defterinde bulunan kendi el yazısı ile yazılmış vasiyetini buldu.

Ölmeden önce defterine vasiyetnamesini yazan Piyade Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan, şehit olması halinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin ödeyeceği para ile yetimhane yapılarak isminin verilmesini, yazdığı yazıları kitap haline getirilerek adının da ‘vasiyetname’ konulmasını isterken son olarak “Vatana bir canım daha olsa onu da veririm” diyor.

 

 

ŞEHİDİN KENDİ EL YAZISI İLE YAZDIĞI VASİYETNAME

Çalışkan'ın yazdığı vasiyetnamede şu ifadeleri kaydetti:

"Bu zamana kadar hiç böyle bir şey düşünmedim ama bunu yazma gereği duydum. Eğer şehit olursam TSK’dan gelen tüm paramla bir tane yetimhane yapılmasını ve ismimin konulmasını istiyorum. Beyza’ya verdiğim yazıların defterlerin kitap haline getirilip kitabın isminin Vasiyetname olmasını ve anonim olarak yazılmasını istiyorum. Kardeşlerimin okul masraflarını ve tüm masraflarının TSK’nın karşılamasını arz/rica ediyorum. Vatana bir canım daha olsa onu da veririm. Arz ederim"

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Abdülhak 9 ay önce Şikayet Et
  Nur lara garkolasin ey nurlu şehit.
  Cevapla
 • 1461 9 ay önce Şikayet Et
  Şehidimize Allah Gani gani rahmet eylesin. ben de yetim büyüdüm, çocuk yuvasında yetiştim.Allah senden razı olsun kardeşim. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.
  Cevapla
 • 155 9 ay önce Şikayet Et
  şu yüzünden akan nura bak kardaşımın
  Cevapla
 • Mustafa 9 ay önce Şikayet Et
  Allah mekanını cennet eylesin. İnşallah vasiyeti yerine getirilir. Kardeşlerinin de eğitim masrafı karşılanır.
  Cevapla
 • fxfocus 9 ay önce Şikayet Et
  Sen Vatan Evladısın Bu Vatan için canını vermişsin Allah yolunda şehit olmuşsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump dünyayı tehdit etti! Hepsini indireceğiz
Ozan Kabak'ın bonservisi açıklandı!