SGK Borç Sorgulama Ekranı (2018)! e-Devlet SGK borcunu öğrenme sistemi!

e-Devlet kapısı aracılığıyla; 4A, 4B ve 4C statüsünde çalışmakta olan kişiler, bağlı bulundukları sigortanın çeşidi doğrultusunda istedikleri borç sorgulamayı kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Peki, 2018 yılı itibariyle SGK Borç Sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-Devlet SGK Borç Bilgisi Öğrenme Sistemi!

SGK Borç Sorgulama Ekranı (2018)! e-Devlet SGK borcunu öğrenme sistemi!
SGK Borç Sorgulama Ekranı (2018)! e-Devlet SGK borcunu öğrenme sistemi!
GİRİŞ 20.11.2018 11:35 GÜNCELLEME 20.11.2018 11:35
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından; 4A, 4B ve 4C kapsamında çalışmakta olan vatandaşlar için, e-Devlet üzerinden bağlı bulundukları sigortanın türü doğrultusunda diledikleri borç sorgulama işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilme olanağı sunmaktadır. e-Devlet kapısına giriş yapan 4A, 4B ve 4C statüsündeki sigortalı kişiler, SGK Prim Borçlarını öğrenebilmelerinin yanı sıra diğer tüm borç sorgulama işlemlerini hem kolay hem de hızlı bir şekilde yapabilme imkanı sağlayabilmektedir. Peki, 2018 yılı itibariyle çalışanların devamlı surette araştırmaya yöneldiği hususlardan biri olan SGK Borç Sorgulama İşlemi nasıl yapılır? İşte, yalnızca e-Devlet uygulaması üzerinden erişilebilen SGK Borç Bilgisi Öğrenme Sistemi!

e-Devlet uçuş bilgileri nasıl öğrenilir? Uçuş yeri sorgulama (2018)!

 

SGK BORÇ SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

T.C Kimlik Numaranız ve PTT şubeleri üzerinden temin ettiğiniz e-Devlet şifreniz ile birlikte, e-Devlet kapısına giriş işlemini gerçekleştirmenizin akabinde, “Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama” bağlantısına tıklayınız. Şahsınıza ait bir SGK Prim Borcu bulunduğu takdirde karşınıza çıkan ekranda görüntülenecektir ve borç sorgulama talebiniz başarıyla tamamlanacaktır.

Emeklilik için şartlar, evraklar! Emeklilik başvuru işlemi nasıl yapılır?

Tüm bunların yanı sıra 4A, 4B ve 4C kapsamında çalışanlar toplan SGK prim gününüzü öğrenebilmek için ise yine e-Devlet uygulaması sayesinde ulaşarak, bağlı bulunduğunuz sigorta çeşidi (4A,4B ya da 4C) doğrultusunda SGK hizmet dökümüne erişme fırsatı yakalayabilirsiniz. Öte yandan SGK dökümünüzde toplam prim gün sayınız ve aylara bölünmüş ayrıntılı bir şekilde prim durumunuzu görüntüleyebilme imkanı elde edebilirsiniz.

SGK-SSK Prim Sorgulama (4A, 4B, 4C)! Hizmet Dökümü Alma Ekranı...

borç sorgulama

e-Devlet SGK Borç Bilgisi Öğrenmek İçin Tıklayınız...

borç sorgulama

YORUMLAR 1
  • akif calışır 1 yıl önce Şikayet Et
    Sgk pirim
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Gerçekleri cesurca anlatabilenler de var! 'Erdoğan bizi uyarmıştı'
Erdoğan'dan silah ambargosu kararı alan ülkelere tokat gibi sözler