Vatan Şaşmaz cinayetinde önemli gelişme

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesi ve eski manken Filiz Aker'in intiharı ile sonuçlanan olaya ilişkin görüntülerin yayılmasına ilişkin biri eski polis 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Vatan Şaşmaz cinayetinde önemli gelişme
Vatan Şaşmaz cinayetinde önemli gelişme
GİRİŞ 18.01.2019 15:26 GÜNCELLEME 18.01.2019 15:57
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, açığa alınan polis memuru sanık Faruk K, eşi sanık Sibel K. ile katıldı. Sanık Didem Ç'nin ise, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılımı sağlandı. 

 

 

Duruşmada beyanı sorulan sanık Didem Ç, gece saat 2.00-3.00 sıralarında davanın sanıklarından Yakup'un, Whatsapp'tan kendisine görüntülü bir mesaj gönderdiğini ve görüntüler çok net olmadığı için mesajı anlayamadığını belirterek, şunları söyledi:

"Sorduğumda, görüntünün Vatan Şaşmaz'a ait olduğunu söyledi. Yakup, uzaktan akrabamız ve arkadaşımız oluyor. Bu videonun haber niteliği taşıdığını düşünerek ihbar hatlarıyla paylaşmak istedim. Bir haber ajansı, 'Böyle bir video varsa bize gönderin, kimseye göndermeyin, bize gönderirseniz size ücret vereceğiz.' dedi. Ücret istemedim. İnternete girdiğimde zaten bu video yayılmıştı. Nereden, nasıl yayıldığını bilmiyorum. Bana göndermeden önce video başka kişilere gönderilmiş. Bir gazeteci de beni arayıp hesap numaramı istedi. Böyle bir videoyu satan kişi olarak haber yapmak istediler benimle ilgili."

 

 

Sanıklardan Faruk K. de, 20 senelik polis memuru olduğunu belirterek, "Adli soruşturma geçiriyorum. Buradan alacağım olumsuz bir karar mesleğimi etkileyecek." diye konuştu. 

Mahkeme, sanık avukatlarının sunduğu yazılı savunmaları incelemek üzere duruşmayı erteledi. 

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz'ın, eski manken Filiz Aker tarafından öldürülmesine ilişkin yürüttüğü soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına hükmederek, takipsizlik kararı vermişti.

Şaşmaz ile Aker'in, otel odasındaki ceset görüntülerinin sosyal medyada ve basında yer almasına ilişkin soruşturma sonucunda, Didem Ç, Yakup İ, Faruk K. ve Sibel K. hakkında "gizliliğin ihlali, görevi kötüye kullanma ile ses ve görüntülerin kayda alınması" suçlarından dava açılmıştı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • remzi 1 yıl önce Şikayet Et
  sonu belli olan şeye ne yorumu yapılacak .
  Cevapla
 • Davacı 1 yıl önce Şikayet Et
  Nasıl olsa ortaya çıkacak birşey yüzünden polisimizi niye harcıyoruz , ha 2 saniye önce ha iki saniye sonra ne farkeder , savcıları mızı hakimlerimizi boşuna uğraştırip yoruyoruz.
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Sendeki bu nasıl zihniyet derslere konu olacak tanımı yapılamayan bir şey. Orada ortaya çıkarılması için çekilen görüntü yok sadece menfaat var , savcının hangi suçlardan dava açtığını okursan anlarsın demek isterdim.. ama bir dene istersen
  Cevapla
 • alper 1 yıl önce Şikayet Et
  olaya objektif bakmıyorsun! O görüntüler kendi ailenden biri olsaydı ne düşünürdün? Nerede etik nerede ahlak? Böyle bir şeye yeltenen insan polis olamaz!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Sergen Yalçın Beşiktaş'ta!
Son dakika: Elazığ'dan acı haber: Can kaybı 41'e yükseldi