Marmaris'i sel aldı arabayı heyelan

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, şiddetli sağanak yağmur günlük hayatı olumsuz etkiledi. Sanayi sitesi ve çarşı içinde birçok dükkânı su bastı. Muğla-Marmaris yolunda meydana gelen heyelanda ise bir araba zarar gördü.

Marmaris'i sel aldı arabayı heyelan
Marmaris'i sel aldı arabayı heyelan
GİRİŞ 12.01.2013 12:49 GÜNCELLEME 12.01.2013 12:49

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre dün saat 11.3'da başlayan sağanak yağmur, 02.30-05.00 arasında şiddetini iyice arttırdı. Bu sürede metrekareye 142 kg. yağış düştü. Yağışın etkisiyle dereler taştı, Karadere mevkisinde meydana gelen heyelandan dolayı Marmaris-Muğla yolu kısa bir süre trafiğe kapandı. Bir sürücü de kayaların üzerine düşmesi sonucu mahsur kaldı. Araba çekici yardımıyla kaldırılırken iş makinelerinin yoğun çalışmalarının ardından yol trafiğe açıldı. Bu mevkide göçük tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Marmaris çarşısını ve sanayi sitesini ise sel bastı. Birçok dükkan su içinde kaldı. En büyük zararı, yedek parça satan dükkanlar gördü. Zararının çok büyük olduğunu belirten dükkan sahibi Mehmet Bacakoğlu, derenin ıslah edilmemesi sonucunda bu felaketin geldiğini söyledi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan- Gül görüşür mü? sorusuna cevap geldi
Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayını söyledi