Selmanoğlu da Haber7 yazarları arasına katıldı

Aktivist yazar Tuğrul Selmanoğlu, Haber7 yazarları kadrosuna katıldı. Selmanoğlu, yarın ilk yazısıyla Haber7 okurlarıyla buluşacak.

GİRİŞ 14.10.2018 11:22 GÜNCELLEME 15.10.2018 08:32
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

En son Diriliş Postası’nda köşe yazılarına devam eden Selmanoğlu, Almanya’da çeşitli hayır kurumları ve sivil kuruluşlarında aktif görevlerde yer almıştı.

AKTİVİST/YAZAR TUĞRUL SELMANOĞLU KİMDİR?

 

 

1979 Almanya doğumlu Tuğrul Selmanoğlu aslen Elazığlıdır. İlk, orta ve lise eğitimini Almanya’da tamamladı. Ardından yine Almanya’da dış ticaret uzmanlığı okudu. Tıp eğitimi ile alternatif tıp uzmanlığı eğitimi aldı.

Alman Devlet Televizyonunda yaptığı açıklamalardan sonra “Almanları susturan Türk” olarak tanındı. 20017’de Diriliş Postası’nda köşe yazmaya başladı. 2018’de Kudüs Vicdanımın Vasiyetidir adlı kitabı yayımlandı. Almanya’da çeşitli hayır kurumları ve sivil kuruluşlarda aktif hizmetlerde bulundu. Gerek sivil toplum kuruluşlarıyla gerekse münferit olarak İslam coğrafyasının 40’a yakın ülkesine gitti.

Selmanoğlu sosyal faaliyetlerin yanında siyasete girerek aktif olarak saha çalışmaları yaptı.1993- 2003 tarihleri arasında İslam Toplumu Millî Görüş Gençlik Teşkilatı ve 2003 – 2013 arasında İslam Toplumu Millî Görüş bünyesinde muhtelif görevlerde bulundu. 2013 – 2015 yıllarında ise Almanya’da UETD Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Heilbornn Teşkilat Başkanı olarak görev yaptı. 2015 – 2017’de UETD Bölge Gençlik Başkanı olarak görev icra etti. Halen köşe yazılarına ve konferanslarına devam eden Tuğrul Selmanoğlu evli ve iki çocuk babasıdır. Almanya’da ikamet etmektedir.

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
Haber7
YAZDIR
YORUMLAR 55
 • murat avcı 5 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun seviyoruz kendisini
  Cevapla
 • muro 5 ay önce Şikayet Et
  kendisinin facebook'tan takip ediyoruz. Seviyoruz seni. Hayırlı olsun
  Cevapla
 • serdar 5 ay önce Şikayet Et
  güzel..
  Cevapla
 • Resimsiz 5 ay önce Şikayet Et
  İsabet olmuş... Allah hayırlı etsin.
  Cevapla
 • yücel 5 ay önce Şikayet Et
  DIŞ TİCARET UZMANLIĞI Dİye bir bölüm yokki dış ticaret bölümü var, iki yıllık bölümün uzmanlıgı da neyın nesı..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'den FETÖ için ilk adım!
Erdoğan: Şimdi sizlere bir müjde vereyim mi? Çok kritik kararı duyurdu