'Bunun adı provokasyondur'! Okula bayrak astılar

Irak'ın Musul vilayetinin eski valisi ve Ninova Muhafızları Komutanı Esil Nuceyfi, bölgede 'Humeyni' adında okul açılmasını 'provokasyon' olarak nitelendirdi.

'Bunun adı provokasyondur'! Okula bayrak astılar
'Bunun adı provokasyondur'! Okula bayrak astılar
GİRİŞ 14.09.2017 17:53 GÜNCELLEME 14.09.2017 18:17

Nuceyfi, kişisel Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, "DEAŞ'ın elinden kurtulan Musul, devletin odağından uzak bırakılmış, emniyet birimleri de zayıflamıştır" ifadelerini kullandı.

Kentteki yolsuzluklara dikkati çeken Nuceyfi, şunları kaydetti: "Sünni toplumunun siyasi rolünden yoksun olan Musul'da yolsuzluklar yaşanıyor, kent yağmalanıyor. Şimdiye kadar yolsuzluğun önlenmesi ve kentin yeniden inşası için uluslararası toplumun atacağı adım bekleniyor."

Nuceyfi, Musul vilayetinin doğusundaki Bartılla kasabasında İran Devrim Lideri Ayetullah Humeyni adında bir ilkokul açılmasına da sert tepki gösterdi ve bunun yeni bir provokasyon olduğunu vurguladı.

İRAN BAYRAĞI DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan, sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda, söz konusu okulda Irak'ın yanı sıra İran bayraklarının da yer alması dikkati çekti.

Musul kent merkezi yaklaşık 9 ay süren askeri operasyon sonucu 9 Temmuz'da terör örgütü DEAŞ'tan tamamen geri alınmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Hüsamettin ŞENER 9 ay önce Şikayet Et
    Osmanlı İmparatorluğu Yıkılırken , İngiliz ve onlara alçakca uşaklık eden petrol hırsızı kafirlere Öyle bir darbe vurduki . İngilizler Kayıp sayılarını utandıkları için az göstermek küçüklüğünde kaldılar. HALEP -MUSUL MİSAKI MİLLİ HATTI GERÇEKLEŞTİ. 125 Erzincan Asakeri lisesi son sınıf Öğrencileri ve okul komutanlarının Şahadeti ile. Düşmanın kaybı 60.000 i aşkın.
    Cevapla
  • Kardeş 9 ay önce Şikayet Et
    Adamlar okul açıp hediye etmişler. Niyetleri iyi ya kötü yargılamıyorum. Ama okulu iran yapıp hediye etmiş tabiki açılışında falanda iran bayrağı olcak. Türkiye aynı şeyi yapsa amerika bayrağı mı açıyor?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Dün vekilliği kazandı, bugün kaybetti
Saadet Partisi'nin oyları CHP'ye yaradı!