Cumhurbaşkanı Erdoğan servisçileri uyardı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da esnaf buluşmasında servisçileri plaka konusunda uyardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan servisçileri uyardı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan servisçileri uyardı!
GİRİŞ 19.03.2017 17:29 GÜNCELLEME 19.03.2017 18:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da esnaf buluşmasında servisçileri plaka konusunda uyardı. "Plaka isteyen servisçileri uyardı. Ben size plaka tahdidi demedim. Size hak olmayan bir şeyi veremem. Kusura bakmayın böyle bir şey olamaz. Bir anda plakalar fırlayıp gidecektir. Bu mümkün değil" dedi.

15 Temmuz'da ilk kim harekete geçti. Esnaf ve zanaatkarlar oldu. Siz böyle ayakta olduğunuz sürece bize kimse el aman dedirtemez. 

Yabancı bir tüccar kumaş için Osmanlı toprağına geliyor. Esnaf diyor ki, bu kumaş hatalı. Siz bunu kendi memleketinizde bunu satarken belki hatalı demezsiniz zannederler ki, Osmanlı kumaşı hatalıdır. Biz bunu kabul edemeyiz. 

Sicil affıyla geçmiş kötü sigorta geçmişi temizlendi. Taksicilerin ÖTV'siz araçlarına sahip olmaları sağlandı. 36 ay faizsiz kredi imkanı sağlandı. 

2017 yılında 460 bin Kobi'ye faizsiz kredi verildi. 

Tekirdağlı Göknur Damat kardeşimiz kanser illetine yakalanınca aldığı Kosgeb'ten aldığı destekle kendi işini kuruyor ve o moralle hastalığı yeniyor.

Diyarbakır'da 53 kişi öldürülen kardeşlerimizi hatırlıyorsunuz değil mi? Ekonomik sıkıntıları hatırlıyorsunuz değil mi? Dönemin Başbakanı'na atılan yazar kasayı hatırlıyorsunuz değil mi?

BEN SİZE PLAKA TAHDİDİ DEMEDİM

İstikrar ve güveni şahıslara bağlı olmaktan çıkarmak için yönetim sistemini değiştirme kararını aldık. 

Servisçi kardeşlerime de şunu söylüyorum: Verdiğiniz mektubu Büyükşehir Belediye Başkanıma verdim. Öncelikle bu plaka işini garanti altına alacağız. 

"HAKKINIZ OLMAYAN BİR ŞEYİ SİZE VERMEM"

Şimdi siz kimi taşıyorsunuz? Öğrencileri. 1 hafta 10 gün içerisinde bu iş neticelenecek. Ben size plaka tahdidi demedim. Size hak olmayan bir şeyi veremem. Kusura bakmayın böyle bir şey olamaz. Bir anda plakalar fırlayıp gidecektir. Bu sizin hakkınız değil. Kimse kapris yapıp bu işe ülkeyi karıştırmasın. Tahditli plaka sözü vermedim. 

YAZDIR
YORUMLAR 39
 • B.Ç 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam adam
  Cevapla
 • Mehmed 1 yıl önce Şikayet Et
  Servisciler once insan gibi arac kullansinlar. Ya yavas gidip trafigi aksatiyorlar ya da terorist gibi gidip cana kast ediyorlar. Duzgun kullanan kardeslerimize bir lafimiz yok ama azinliktalar maalesef. Serviscilerin cogu sorunlu arac kullaniyor.
  Cevapla
 • Serpil 1 yıl önce Şikayet Et
  İstanbul'un estetiğini bozan yüksek katlı binalara ev fiyatlarını ve kiraları tavan yaptıranlarada bi. El atsanız iyi olurdu çünkü onlarında hakkı değil bunları yapmak Reis....
  Cevapla
 • Turk 1 yıl önce Şikayet Et
  Iste durust lider. Her sartta dogruyu soyleyen bir aslan. Seni biz bu yuzden seviyoruz.
  Cevapla
 • mrt arkadaşa 1 yıl önce Şikayet Et
  Halkı her fırsatta "Türk, Kürt, Arap hep beraberiz" diyerek bütünleştiriyor. Türk milleti demekten daha önemli bir şey.
  Cevapla
 • mrt 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok seviyoruz da bir de senin adın gibi "Türk" dese, "Yüce Türk Milleti" dese süper olacak.
  Cevapla
 • Ahmet Topçu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu servisçiler kadar trafik canavarı başka sürücüler görmedim ne sürücüsü kasap. Bir gün bir tanesi çok fena bir yerde feci bir çıkış yaptı feci şekilde can verebilirdim ecel gelmemiş. Tepkim de oldu selektör attım yanına geçtim ehliyeti kasap tan mı aldın diye bağırdım.Durdu durdum indi baktım babam yaşında ana avrat sövdü kaç yaşında koskoca adam. Şok oldum.Hepsi aynı birçok yerde tehlike atlattım böyle.Hepsi tamamen gereksiz bence.Bırak plakayı külli kaldırılsınlar.
  Cevapla
 • baver umit 1 yıl önce Şikayet Et
  kişısel dusunuyor ahmet arkadas otobusler dolmuslar asıl kasap onlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan döviz saldırıları sonrası kritik çağrı
Bunu yapan yandı! Para iadesi yok