NATO Ermenistan'ı uyardı!

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Azerbaycan'a saldıran Ermenistan'ı "Bu sorunun askeri bir çözümü yok" diyerek sert bir şekilde uyardı.

NATO Ermenistan'ı uyardı!
NATO Ermenistan'ı uyardı!
GİRİŞ 27.02.2017 19:56 GÜNCELLEME 27.02.2017 19:56
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ermenistan'ın Azerbaycan mevzilerine yönelik saldırılarına ilişkin açıklamasında, sınır hattında şiddetin devam etmesinden dolayı endişe duyduğunu belirterek, "Gerginlikten kaçınmak önemli. Çünkü bu sorunun askeri bir çözümü yok" dedi.

Stoltenberg, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada Dağlık Karabağ sorununa değindi. Sarkisyan ile NATO ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin yanı sıra Dağlık Karabağ sorununu da görüştüklerini belirten Stoltenberg, "Cephe hattında, bu hafta sonu yaşananlar dahil olmak üzere, şiddetin sürmesinden dolayı endişeliyim. Gerginlikten kaçınmak önemli. Çünkü bu sorunun askeri bir çözümü yok" dedi.

ERMENİSTAN SALDIRISI

Ermenistan ordusu, 24 Şubat'ta gece saatlerinde tüm cephe boyunca Azerbaycan mevzilerine saldırı düzenlemişti. Cephe hattının Hocavend-Fuzuli yönünde elverişli mevzileri ele geçirmek isteyen Ermenistan ordusu ile Azerbaycan ordusu arasında şiddetli çatışma çıkmıştı. Saldırı Azerbaycan askerlerince önlenmiş, Ermenistan ordusu geri çekilmek zorunda kalmıştı.

Azerbaycan toprağı Dağlık Karabağ, 8 Mayıs 1992'de Ermeniler tarafından işgal edilmişti. Bölgede, Ermenistan dahil hiçbir ülkenin tanımadığı sözde bir devlet kurulmuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Osman 4 yıl önce Şikayet Et
  Azerbaycan Soldan, Türkiye sağdan ermenistani parcalamak. Misyon bu olmalı
  Cevapla
 • King 4 yıl önce Şikayet Et
  It iti isirmaz
  Cevapla
 • akp 4 yıl önce Şikayet Et
  ermeni devletini yok etmeli.....
  Cevapla
 • ccc 4 yıl önce Şikayet Et
  Yeni bir oyun tezgahlandı......
  Cevapla
 • Gaz verme 4 yıl önce Şikayet Et
  Turkiye ye gaz verme operasyonu arkanizdayiz mesaji yersen
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
60 milyonluk lüks araç mezarlığı! Çürümeye terk edildiler...
Meteoroloji'den son dakika 3 il için sel uyarısı ve yüksek sıcaklık açıklaması