Şaron, Che Guevara’nın dayısının oğlu mu?

Eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron dünyaca ünlü devrimci Che Guevara’nın dayısının oğlu olabilir mi? Latin Amerika’da dağıtılan bildiriler ve İspanyol sitelerinde, Şaron’un Che’nin dayısının oğlu olduğu iddia ediliyor.

Şaron, Che Guevara’nın dayısının oğlu mu?
Şaron, Che Guevara’nın dayısının oğlu mu?
GİRİŞ 07.08.2007 07:37 GÜNCELLEME 07.08.2007 07:37
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Dağıtılan bildiri ve makalelerde 1925 doğumlu olan Che’nin annesi Celia de la Serna’nın Rus asıllı Yahudi olduğu ileri sürülüyor. Küçük yaşlarda Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e göç eden Serna’nın burada ismini değiştirdiği ve Arjantin asıllı yüksek mühendis Ernesto Guevara Lynch ile evlendiği ifade ediliyor. Evliliklerinden bir yıl sonra da büyük oğulları Ernesto Che Guevara’nın dünyaya geldiği vurgulanıyor.

Che İsrail’i ziyaret etti mi?

Che’nin annesinin 1965 yılında ölümünden kısa bir müddet önce yıllarca sakladığı sırlarını oğluyla paylaştığı belirtilen makalede, Che’nin annesinin Samuil adındaki bir kardeşinin Filistin’de yaşadığına işaret ettiği kaydediliyor. Che’nin annesi, kardeşi Samuil’in İsrail ordusunda bulunan oğullarından Ariel Şaron ile birlikte yaşadığı iddia ediliyor. Makalede ayrıca, Che’nin 1960 yılında ismini değiştirerek gizlice İsrail’i ziyaret ettiği ve Ariel Şaron’un desteği ile bir müddet buradaki dini okullarda okuduğu vurgulanıyor.

Tarihçiler kanıt yok?

Latin Amerika’da son günlerde dağıtılan ve yayımlanan makaleleri değerlendiren tarihçiler, Şaron’un Che’nin dayısının oğlu olduğunu ispatlayacak hiçbir delilin olmadığını söylediler. Che Guevara’nın hayatını kaleme alan Tel Aviv üniversitesi öğretim görevlisi Efrahim Dudy, bunu kanıtlayacak hiçbir delile ulaşamadığını ancak Che’nin annesinin İspanya’dan Arjantin’e göç etmiş bir ailenin üyesi olduğunu belirtti.

Ariel Şaron hâlâ komada

4 Ocak 2006 tarihinde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan Ariel Şaron'un bir daha bilincini kazanamadığı ve halen bitkisel hayatta oldğu bildiriliyor. Şaron, Lübnan işlediği Sabra ve Şatilla katliamı ve Filistin'deki katliamlarından dolayı dünya genelinde 'kasap' olarak anılıyordu.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • emre yeni 13 yıl önce Şikayet Et
  . Komünizmin altını kazısan yahudiler çıkar. Zaten dünyada dinsizlik propogandasını çıkaran yahudi örgütleridir. Karl marksı da araştırın. İdeolojilerin çoğu yahudi örgütlerin, siyasetlerini meşru hale getirip, kitlelere yayma aracıdır. Bu kişiler de bir nevi seçilmiş insanlardır.
  Cevapla
 • C.Canpolat 13 yıl önce Şikayet Et
  Alma mazlumun Ahini Cikar Aheste Aheste. Sharon\'un Hali Tum dunya zalimlerine ibret Olmaliydi.
  Cevapla
 • arananadam 13 yıl önce Şikayet Et
  ne alakaysa. alakası yok kesin nufusta kayıtlar karışmıştır :) şaka bir yana çocuk katili amerikayla sonuna kadar mücaele etmiş biri ile amerikayla omuz omuza insanları(müslümanları) katleden biri arasında ne türlü bir benzerlik bulunabilir.şaronun genlerinde var zulüm katliam insan öldürmek.son anlarına kadar insanlara acı çektirdi.che ise sadece kendi insanlarının özgürlüğü için mücadele vermiş birisi.
  Cevapla
 • mehmet tozlu 13 yıl önce Şikayet Et
  şaroon. müslüman kanları elelrine bulaşmış ken çok kolay ölüm gelicek sandı çekiyor şimdi bir sen olcak nerdeyse beden ve ruh acıyı çekiyor şimdi allah beter etsin tüm müslüman ların aktillerini bu şekil çekerken görmek nasip olsun darsı buşhun başına!
  Cevapla
 • Demircikawa 13 yıl önce Şikayet Et
  Hayatı boyunca yoksular için savaştı.. Efsanevi enternasyonel gerilla önderi,küba devriminin yiğit savaşçısını bir katile aynı kefeye koymak emperyalizm ve faşizmin temsilcileri tarafından yürütülen bir kampanyadır.emperyalist abd ye karşı korkusuz savşını yürüten bu yiğit savaşçıya selam olsun.venceremos.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
UEFA'dan skandal İstanbul kararı!
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Başkan Erdoğan'ın okuduğu şiirle İsrail'e cevap!