Pakistan'dan Keşmir itirafı! Kaybettik

Pakistan İçişleri Bakanı Ijaz Ahmed Shah, tüm dünyanın Cammu Keşmir konusunda Hindistan'a destek verdiğini ve Pakistan'ın kaybettiğini söyledi.

Pakistan'dan Keşmir itirafı! Kaybettik
Pakistan'dan Keşmir itirafı! Kaybettik
GİRİŞ 12.09.2019 13:03 GÜNCELLEME 12.09.2019 13:46
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Pakistan İçişleri Bakanı Ijaz Ahmed Shah, dün gece bir Pakistan televizyonuna röportaj verdi. Shah, Cammu ve Keşmir konusunda Pakistan ve Başbakan Khan için en büyük utancın uluslararası toplumun Cammu Keşmir konusunda Pakistan'ın anlattıklarına inanmaması, bunun yerine Hindistan'a inanması olduğunu belirterek, tüm dünyanın Cammu Keşmir konusunda Hindistan'a destek verdiğini ve Pakistan'ın kaybettiğini söyledi.

 

 

Cammu Keşmir konusunda Başbakan Imran Khan, eski Başbakan Benazir Butto, eski Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref ve iktidardaki seçkin sınıfın bunda bir payı olup olmadığı sorusu üzerine Shah, "Burada bir kişinin rolü yok, herkes rol oynadı" yanıtını verdi.

Pakistan'daki elit kesimi ve Başbakan Khan'ı ülkenin imajını yok etmekle suçlayan Shah, "Cammu Keşmir'de sokağa çıkma yasağı ilan edildiği, insanlara ilaç verilmediği, insanların yiyecek bulamadığı gerçeği var ancak kimse bize inanmıyor. Bize inanmak yerine Hindistan'a inanıyorlar. Hindistan'ı yöneten elit tabaka ülkeye ve ismine çok zarar verdi. Biz kaybettik, insanlar bizim sorumlu bir toplum olduğumuza artık inanmıyor.

 

 

EN BÜYÜK KAFESLİ HAPİSHANE

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmood Qureshi, Cenevre'de Salı günü gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHRC) oturumunda Hindistan'ın Cammu Keşmir'in özerkliğini kaldıran yasa tasarısının ardından bölgenin bu gezegendeki en büyük kafesli hapishaneye dönüştürüldüğünü ve insan haklarına riayet edilmediğini iddia etmişti. 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • hıghlander 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne demiş Napolyon,paranın açamayacağı kapı yoktur..(para kasasının kapısı hariç)
  Cevapla
 • hıghlander 1 yıl önce Şikayet Et
  Mesela sağ ırkçı partiye karşı gizlice karşı taraftaki sol liberal ve demokrat kesimleri finans edin ve destekleyerek başlayın.
  Cevapla
 • hıghlander 1 yıl önce Şikayet Et
  Sabır ve diplomasi ile Hindistan'a karşı mücadeleye devam edin...Nükleerden uzak durulsun.!..pes etmek yok .Her güç erkinin bir zayıf noktası vardır.
  Cevapla
 • Afşin 1 yıl önce Şikayet Et
  Melun israilin aklı ile hareket eden kefere modi, camnu keşmiri ilhak etti. İsrail de filistini böylece yavaş yavsş yok etti. olay budur.
  Cevapla
 • Türk Vatandaşı 1 yıl önce Şikayet Et
  bu bakan maaşı hindistan mı alıyor? Herif baştan kaybettik diyor pes.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gerçek bir kahraman: Cezayirli Gazi Hasan Paşa!
Acil servisi bastılar! Sağlık çalışanları sedyeyle barikat kurdu