Putin: Küresel ekonomi yeni ağır sorunlarla karşılaşabilir

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle küresel ekonomide toparlanma sürecinin son derece istikrarsız geliştiğini belirterek, "Dahası, küresel ekonomi yeni ağır sorunlarla da karşılaşabilir." dedi.

Putin: Küresel ekonomi yeni ağır sorunlarla karşılaşabilir
Putin: Küresel ekonomi yeni ağır sorunlarla karşılaşabilir
GİRİŞ 21.10.2020 17:40 GÜNCELLEME 21.10.2020 17:46
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Putin, Rusya Sanayiciler ve Girişimciler Birliği temsilcileriyle yaptığı toplantıda, ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

 

YENİ BİR KRİZ

Kovid-19 salgını nedeniyle küresel ekonominin zor bir süreçten geçtiğine işaret eden Putin, "Küresel ekonomide toparlanma süreci son derece istikrarsız gelişiyor. Dahası, küresel ekonomi yeni ağır sorunlarla da karşılaşabilir." diye konuştu.

 

 

Yeni Kovid-19 vakalarının Rusya'da ve dünyada arttığını vurgulayan Putin, "Bazı ülkelerde sokağa çıkma yasakları tekrar uygulamaya koyuluyor. Vatandaşların işlerini ve gelirlerini koruyabilmemiz önemli. Devletin, iş dünyasının, kurumların ve vatandaşların bu mücadelede eş güdümlü hareket etmeleri gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Virüs salgını ve küresel emtia fiyatlarındaki düşüş nedeniyle Rus ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 8,5 küçülmüştü.

Rusya Merkez Bankası tahminlerine göre, geçen yıl yüzde 1,3 büyüyen ülke ekonomisinin bu yıl yüzde 4,5 ila 5,5 arasında küçülmesi bekleniyor.
 

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • vedat 1 ay önce Şikayet Et
  niye öyle diyorsun hani asiyi bulmustunuz? olmadimi? yemedimi?
  Cevapla
 • Gerçeğin Sesi 1 ay önce Şikayet Et
  Saniriz rusya da ekonomik durum sovyetlerin son yıllarına dogru hizla ilerliyor petrol dogal gaz ve silah uzerine kurulu bir ekonomileri var
  Cevapla
 • cetin 1 ay önce Şikayet Et
  icimizdeki İrlandalılar sadece bizde sikinti var gibi algi oluşturuyor
  Cevapla
 • ALPASLAN 1 ay önce Şikayet Et
  Bizim K.K sanki Dünyada bir tek bizde ekonomik daralma varmış gibi algı yaratıyor. Çözüm kahvehanelerde her oyunda yeni bir deste kağıt... Başka türlü ekonomi gelişmez:))
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş'ta polisi şehit eden şahsın yakalanma anı kamerada
Ruslar tarafından terk edilmiş 25 etkileyici mekan