Çamlıca Tepesi görüntü kirliliğinden kurtarılıyor

UDH Bakanı Elvan, Çamlıca'daki TV-Radyo vericilerini ortak bir kulede toplayacak proje için 27 firmanın yarışacağını söyledi.

Çamlıca Tepesi görüntü kirliliğinden kurtarılıyor
Çamlıca Tepesi görüntü kirliliğinden kurtarılıyor
GİRİŞ 04.10.2014 14:14 GÜNCELLEME 04.10.2014 14:19
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Çamlıca tepesindeki anten ve görüntü kirliliğini ortadan kaldıracak çalışmanın tüm hızıyla sürdürüldüğünü belirterek, Çamlıca TV-Radyo Kulesi Projesi için 27 firmanın ön yeterlilik başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

Bakan Elvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çamlıca TV-Radyo Kulesi Projesi kapsamında Çamlıca tepesindeki tüm radyo ve televizyon vericilerinin ortak bir kule içerisinde toplanacağını ifade etti. Kule ile ilgili ihale sürecinin devam ettiğini hatırlatan Bakan Elvan, kulenin İstanbul'a ayrı bir estetik katacağını söyledi.

Kulenin yapım ihalesi için 27 firmanın ön yeterlilik başvurusunda bulunduğunu belirten Elvan, ihaleyi kazanan firmanın inşaatı 500 günde bitireceğini kaydetti. 

Maliyetini Bakanlık karşılayacak

Proje kapsamında Çamlıca'daki mevcut anten direklerinin söküleceğini ifade eden Elvan, "Kule, şehrin simgelerinden biri haline gelecek. İstanbul’un siluetine de katkıda bulunacak. Bu güzel ve önemli projenin yapım maliyeti bakanlığımız tarafından karşılanacak" dedi.

Kule ile ilgili teknik bilgiler de veren Elvan, şunları kaydetti:

"Toplam 365,5 metre uzunluğunda olacak kulenin 163 metresi anten yüksekliği,  202,50 metresi ise betonarme yapısal yüksekliği olacak. Temel derinliği 18 metre olacak kulede, ikişer seyir katı ve restoran bulunacak. Vatandaşlar kuleyi 08.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek."

ETİKETLER
çamlıca
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Ömer Hatunoğlu 5 yıl önce Şikayet Et
    Hayırlı bir hizmet. Çamlıca tepesini demir kule ormanına çeviren televizyon vericilerinin kaldırılması hayırlı bir hizmet olur.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Azerbaycan'da Türk Bayrağı yakmaya kalkarsan ne olur?
Son dakika haberi: Dünya güne felaketle uyandı! Ölü sayısı 100'e yükseldi