Çalıntı araç ikinci kez satılırken yakalandı

Arnavutköy’de bir ekspertiz firmasına gelen araç incelendiğinde üzerinde farklı şasi numaraları olduğu anlaşıldı. Çalıntı olduğu anlaşılan araç polis ekiplerine haber verilmesi üzerine yediemin otoparkına götürüldü.

Çalıntı araç ikinci kez satılırken yakalandı
Çalıntı araç ikinci kez satılırken yakalandı
GİRİŞ 22.05.2022 16:26 GÜNCELLEME 22.05.2022 16:26
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İddiaya göre 7 ay önce Konya’daki bir kişiden araç satın alan vatandaş, aracını başka birine satmak için ekspertiz firmasına geldiğinde çalıntı olduğunu öğrendi.

FARKLI ŞASİ NUMARALARI

Çalıntı aracın hurdaya çıkmış başka bir aracın şasi numarası ile piyasaya sürüldüğü belirlendi. Gerçek ekspertiz ustalarının farklı şasi numaralarını fark etmesi ile ortaya çıktı.
Şasi numarasının bir tanesinde hasar kaydı yoktur yazarken, diğerinde aracın hurdaya ayrılmış olduğu görüldü. Yapılan incelemelerin ardından sahte şasi numaraları ile değiştirilen çalıntı araç, polis ekipleri tarafından yediemin otoparkına çekildi.Aracın çalıntı olduğunu fark eden ekspertiz ustası Ferdi Gökçe, “Bu araç 2017 model bir araç, bir alıcı, bir de satıcı tarafından ekspertiz yapılmak üzere buraya geldi. Bizden kapsamlı bir ekspertiz paketi istediler. Biz de aracı aldık, detaylı şekilde incelediğimizde bu aracın üzerinde iki ayrı şase numarasını fark ettik. Bunlardan bir tanesinde aracın hasar kaydı olmadığı, diğerinde ise aracın ağır hasarlı olduğunu tespit ettik. Daha da detaylı inceleme yaptığımızda aracın benzinli olduğunu ama dizel bir kupa ile değiştirildiğini fark ettik, yani aracın hırsızlık malı olduğu ortaya çıktı" dedi.

Gökçe, "Satan arkadaş aracını 7 ay önce satın aldığını ve ekspertiz yaptırdığını söylüyor, elinde rapor olduğunu söylüyor ki bizde baktık gerçekten elinde o güne ait raporlar var. Onu da kandırmışlar belli ki. Bu araç çalınmış, çok büyükte bir kaza görünce, olmayacak hale gelince ikisini birleştirmişler adeta ve bugünkü satıcıya arabayı Konya’da satmışlar” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Gece Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .
YORUMLAR 4
 • aga 2 ay önce Şikayet Et
  hirsizlar bosuna ufak is yapiyor gitsin meclis de yapsinlar yada vekillerin evine nasil olsa ceza yok komik para cezasi hic olmaz ise zarar verecekler ise gitsin ise yaramaz kanun yapanlara versin her yeni cikan kanun daha berbat ve ise yaramiyor bosuna para aliyorlar is yapan yok yemek ye spor olsun diye kavga et evine git ne guzel meslek vekillik
  Cevapla
 • Okuyorum 2 ay önce Şikayet Et
  Al sat yapasın haaa, al sana kazık, uyanığım dersin ama senden daha uyanık çıkar kazıklar
  Cevapla
 • Nazım Zengin 2 ay önce Şikayet Et
  Ne olacaktı ya? Bunca hırsız, arsız, dolandırıcı, namussuz dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor. Hukuk denen ucube şey de bu toplum mikroplarına caydırıcı ceza veremeyecek kadar aciz! Haydi ciddi bir ceza verin bu üçkağıtçılara da hukukunuzun çapını görelim!
  Cevapla
 • tepki 2 ay önce Şikayet Et
  bu suclarin agir cezasi olacak idam bile
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Aylar sonra gelen itiraf: CHP vaatlerle kandırıp yalan söyletmiş
15 Ocak sonrası emekli olan 1728 TL fazla alır