Şebnem Korur Fincancı'nın evinden çıkanlar şaşkına çevirdi! TSK'yı 'kimyasal'la şuçlamıştı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kimyasal silah kullanmakla suçlayan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın evinde yapılan aramada kalaşnikof mermisi, tabanca mermisi ve örgütsel el kitabı çıktı.

GİRİŞ 26.10.2022 12:21 GÜNCELLEME 26.10.2022 12:21
Bu Habere 503 Yorum Yapılmış

Haber7 - Özel

TTB Başkanı Korur'un, 20 Ekim'de PKK/YPG silahlı terör örgütünün sözde yayın organına yaptığı açıklamalar nedeniyle Terör Suçları Soruşturma Bürosunca başlatılan soruşturma kapsamında, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 7/2 maddesi gereğince 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan bugün gözaltına alındı. Fincancı'nın evinde yapılan aramada bulunanlara haber7.com ulaştı. Arama esnasında bulunan kalaşnikof mermileri ve örgütsel el kitabı dikkat çekti. 

Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı gözaltında! O anlar kameradaTabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı gözaltında! O anlar kamerada

EVİNDE YAPILAN ARAMADA ORTAYA ÇIKTI!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kimyasal silah kullanmakla suçlayan TB Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın evinde yapılan aramada kalaşnikof mermisi, tabanca mermisi ve örgütsel el kitabı çıktı.

TTB Başkanı Korur'un, ikametinde 25 adet dolu, 1 adet boş 9mm kısa browning tabanca fişeği ile 2 adet dolu, 1 adet boş 7.62 mm kalaşnikof fişeğine ilgili karar gereği el konuldu.

Bahse konu fişeklerle ilgili alınan Savcılık talimatı doğrultusunda Şebnem Korur Fincancı ve Kardelen F. Arıkan isimli şahısların suçundan ifadeleri alınacak.

KAYNAK: HABER7
İbrahim Günay . Haber7.com - Yayın Koordinatörü
Haber 7 - İbrahim Günay .
YORUMLAR 503
 • mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  fincani tastan oyarlar. icinede bade koyarlar. sen 1000 yillik serefli TSK ya dil uzatamassin.
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  O mermileri tek tek yedirin satılıklara.
  Cevapla
 • Hasan 7 ay önce Şikayet Et
  bir bilim insanı herşeyi bilir de konuştuğu kanalın PKK kanalı olduğunu nasıl bilmez, yersen.
  Cevapla
 • BİROL 7 ay önce Şikayet Et
  Bariz terör destekçisi ve terörist sevici birinin evinden bunların çıkması normaldir.Bence araştırma derinleştikçe daha neler neler çıkar....
  Cevapla
 • Baki 7 ay önce Şikayet Et
  Yemin ediyorum az değilsiniz, size söyleyecek birşey bulamıyorum, nasıl sahip çıkyorlar bir de bu kadına yazıklar olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya: Ukrayna'nın son savaş gemisi de yok edildi
İslam Memiş'ten yeni dolar ve altın tahmini: Makas daralıyor