Açılış var hizmet yok... Dudullu-Bostancı metrosu yarım yamalak

CHP'li İmamoğlu'nun 6'lı masa paydaşlarıyla birlikte açılışını yaptığı Bostancı-Dudullu metrosunun tam olarak bitmediği, birçok durağında eksiklikler olduğu, çoğu asansörün kullanılamadığı tespit edldi.

GİRİŞ 08.01.2023 18:50 GÜNCELLEME 08.01.2023 21:27
Bu Habere 221 Yorum Yapılmış

Projelendirme, ihale, temel atma ve inşa süreçleri tamamen AK Parti dönemine ait olan Dudullu-Bostancı metrosunu 4 senede ancak bitiren CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye yönetiminin bunu da tam olarak yapamadığı ortaya çıktı. 6 Ocak 2023'te açılışı yapılan M8 Dudullu-Bostancı metrosunun açılışa hazır olmadan faaliyete sokulduğu belirlendi.

Metro duraklarındaki bazı asansörlerin yerinde yeller eserken, birçok giriş-çıkış bölümünün kapalı olduğu görüldü. Bazı duraklar ise hala şantiye sahası gibi.

Kadir Topbaş'ın başkanlık döneminde, 2017'de yapımına başlanan ve 2019 yılına kadar %70'i bitirilen M8 Dudullu-Bostancı metrosunun kalan %30'luk bölümünü 4 yılda ancak inşa edebilen CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun açılış şovu fiyaskoyla sonuçlandı.ASANSÖR KUYUSU VAR, ASANSÖR YOK

Dudullu istasyonundaki asansörün henüz yapılmadığı ve inşaat halinde beklediği öğrenildi.

Dudullu-Bostancı metrosunun henüz tam olarak bitirilemeden açılışının yapıldığı ortaya çıktı.

Asansör boşluğu ciddi risk oluştururken, içi sadece tuğla örülü olan bölümün etrafı dubalarla çevrilmiş durumda.

ETRAF MEZBELELİK GİBİ

M8 Dudullu-Bostancı metrosunun Modoko/Keyap durağında imalat çalışmalarının tamamlanmadığı belirlendi.

Modoko/Keyap durağındaki bir asansöre ulaşım mümkün değil.

 

Bostancı Dudullu metrosunun Kozyatağı durağının bazı girişlerinin açılmadığı, uyarı levhalarının ise elle hazırlandığı bildirildi.

Kozyatağı durağındaki yürüyen merdivenlerin de henüz bitmediği kayıtlara geçti. Yürüyen merdivenleri kullanmak isteyen vatandaşlar, henüz bitirilmemiş çalışma manzarasıyla karşı karşıya kaldı.

Ayrıca Dudullu-Bostancı metrosu açılışının yapıldığı ilk gün arızalandı. 1 saati aşkın süre hiçbir metro seferi yapılamadı. Açılışa hazır olmadan açılan metro istasyonlarında İstanbullular saatlerce metro bekledi.

İşte o görüntüler:

 

İmamoğlu yine AK Parti projelerini açtı… 3’ü de önceki dönemin eseriİmamoğlu yine AK Parti projelerini açtı… 3’ü de önceki dönemin eseri

Muhalefet liderlerini şaşırtan teknoloji: Metroda fıkra gibi diyalog!Muhalefet liderlerini şaşırtan teknoloji: Metroda fıkra gibi diyalog!

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 221
 • Gökturk 1 yıl önce Şikayet Et
  İBB nin kesilen ve verilmeyen kredilerinden dolayı geç bitmiş olablir mi acaba diye düşünmüyor da değilim...
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Olabilir. Ama bu ortaya çıkan rezilliği görmezden gelmemiz anlamına gelmemeli. İBB 'nin ve Sn. Ekrem Başkan'nın sorunuda bu zaten. Sizin dediğiniz gibi bir olay var ise çıkıp bunu İstanbul'da yaşayanlara açıklaması izah etmesi inandırması lazım. Ama polemiklerden bunlara zaman kalmıyor demek. Sn. Başkan'nın kafası rahat değil başka yerlerde :((
  Cevapla
 • Ekber İmamson 1 yıl önce Şikayet Et
  soda için. fazla gazı alır.
  Cevapla
 • yigido 1 yıl önce Şikayet Et
  Su deposu durağı rezil gibi heryer inşaat yollar tarla gibi.Bu durum hızlıca çözülmeli hergün aynı trafik yıllardır.
  Cevapla
 • Jk 19 1 yıl önce Şikayet Et
  Yıllar öncesi yapılan ceşmenin açılış tören tantanasını da, gördük, kaldı'ki ; İBB'nin İstanbulda Metro açılışı komik...?
  Cevapla
 • Berkay Çağlar 1 yıl önce Şikayet Et
  Kayyum atarlar da bir yıl daha bekler inşaat diye açtı adam. :) Rahat dursalardi bitirip açarlar da sağolsun hükümet iş yapmak yerine belediyelerle uğraşıyor icraat sifir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ali Koç'un ardından Aziz Yıldırım da yönetim kurulu listesini hazırladı
3 ülke Filistin'i tanıma kararı aldı! İsrail bakın ne yaptı!