6 yaşında evlendirildiği iddia edilen H.K.G'nin ilk ifadesi!'Radyocu' ve 'altın' ayrıntısı

Bir vakıf yöneticisinin kızını 6 yaşındayken evlendirdiği iddiasıyla ilgili açılan davada, mağdur H.K.G.’nin ilk ifadesi ortaya çıktı. H.K.G.’nin mahkemede, ünlü radyocu Z.K.C. hakkında dikkat çeken ifadelere yer verdiği saptandı.

GİRİŞ 20.01.2023 13:51 GÜNCELLEME 20.01.2023 15:20
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Yaşı henüz 6 iken 29 yaşındaki Kadir İ. tarafından istismar edildiğini, 14 yaşındayken evlendirildiğini iddia eden H.K.G vakasının görüldüğü dava devam ediyor. Ailenin “bir radyocu ile görüştükten sonra değiştiğini, radyocuya müstehcen fotoğraflarını attığını, evden kaçması için o radyocunun kendisini yönlendirdiğini” iddia ettiği davada, H.K.G.’nin bu sözlerle ilgili çarpıcı bir ifade verdiği belirlendi.

Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) yoluyla İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade veren H.K.G.; Matrax isimli radyo programının ünlü sunucusu “Zeki” isimli kişi ile iletişim kurduğunu, bu irtibatın daha sonra ileri boyuta taşındığını, radyocu “Zeki” ile birbirlerine “canım” diye hitap etmeye başladıklarını ve kendisine “altınların var mı, altınlarını al kaç” dediğini söyledi.

6 yaşında zorla evlendirildiği iddia edilen H.K.G. ile Kadir İ.'nin düğün fotoğrafı.

İLK İFADEYE HABER7 ULAŞTI

İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 17.01.2023 tarihinde gerçekleştirilen birinci celsede müşteki H.K.G. ve avukatı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanık anne F.G. ve avukatı, sanık baba Y.Z.G.’nin avukatları ve psikolog hazır bulundu.

“FACEBOOK’TAN GÖRÜŞTÜK, BİRBİRİMİZE ‘CANIM’ DEDİK”

Ailenin “görüştüğü radyocu” iddiasını yönelten hakimin sorusunu cevaplandıran H.K.G, ifadesinde şu sözleri sarf etti:

“Görüştüğüm kişi ile ne kadar süre görüştüğümü sordunuz. Bu süreç uzun sürdü. Önce programlarını dinledim ve sonra Facebook üzerinden iletişime geçtik. Görüşmemiz bir süre sonra farklılaştı. Bir süre sonra bana ‘canım’ diye hitap etmeye başladı. Ben de ona öyle hitap ettim.”

O RADYOCUNUN İSMİNİ AÇIKLADI

Hakimin ‘canım’ kelimesinin ne anlamda kullanıldığını sorması üzerine H.K.G. şunları kaydetti:

“Ben bunun anlamını düşünmedim. Onu sadece kurtuluş olarak gördüm zira o çevremdeki kişilerden farklı bir anlayıştaydı. Çocuk yaşlarda evlendirmeye karşı çıkıyordu. Bu kişi Show Radyo isimli kanalda yayın yapıyordu. Matraks isimli bir program yayını yapıyordu. Zeki isimli bir sunucuydu. Bu Zeki isminin onun gerçek adı mı yoksa takma adı mı olduğunu bilmiyorum.”

Henüz 6 yaşındayken rızası dışında evlendirildiği öne sürülen H.K.G.'nin, suçlamaların odağındaki Kadir İ. ile düğün günü çekilen fotoğrafı.

 

ŞOK SÖZLER: “ALTINLARINI AL KAÇ”

Hakimin “Zekirdek” isimli kişinin görüştü kişi olup olmadığını sorması üzerine H.K.G., dikkat çeken “altınları alıp kaçma” iddiasını dillendirdiği ifadesinde şöyle konuştu:

“Zekirdek isimli kişi Zeki isimli kişi mi bilmiyorum. Görüştüğüm kişi bana ‘ben seni korurum, ben seni onlardan korurum, altınların var mı?’ dedi. Ben de olduğunu söyledim. Bana ‘altınlarını al kaç’ dedi. Bana plan yapacağını, bana söyleyeceğini ve benim de o zaman evden kaçacağımı söyledi. Sonra da ailem yazışmalarımı yakaladı. Ben altınlarımı alıp kaçmayı kabul ettim zira o ortamdan uzaklaşmayı istiyordum.”

H.K.G., radyo sunucusu “Zeki” ile sadece mesajlaştığını, kendisine fotoğraf yollamadığını öne sürdü.

ANNE İDDİALARINI SÜRDÜRDÜ

Anne F.G. ise, kızı H.K.G.'nin ifadesinin ardından söz alarak, radyocu “Zeki” isimli kişiye gayri ahlaki fotoğraflar gönderdiğini, “sevgilim” şeklinde hitap ettiğini, bu kişinin altınlarını alıp İzmir’e kaçması yönünde kızına teklinde bulunduğunu dillendirdi. F.G.’nin mahkemedeki ifadesi şöyle:

“Kızım eksik konuşuyor. Telefonda ben gözlerimle gördüm. Ona gayr-i ahlaki fotoğraflar göndermiş. Bir mesajında da ‘Sevgilim, doğum günün kutlu olsun’ yazmış. En son mesajında da ‘Sen altınları al gel, sana İzmir’de ev hazırladık’ yazmıştı.”

DURUŞMA 30 OCAK’TA

H.K.G.’nin cinsel istismar ve erken yaşta evlendirilme iddiaları üzerine başlatılan davanın duruşması Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 30 Ocak 2023 tarihine görülecek. Sanıklar arasında yer alan H.K.G.’nin eski eşi Kadir İ. ve babası Yusuf Z.G., 15 Aralık 2022 tarihinde tutuklanmıştı.

Savcılık; baba Yusuf. Z.G. ile anne Fatıma G.’nin “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” suçundan 22 yıl 6 aya kadar, Kadir İ. hakkında “zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı” ve “cinsel saldırı” suçlarından 67 yıl 10 ay 15 güne kadar hapis cezası talep etmişti.

 

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 67
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Veysel acaba yaratıcıya inanıyorlar mı dersiniz. inansa ulu orta konuşamaz.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  marufalizade ne yazdığını farkında mısın .evlenme yaşı 17 .sen küçük çocuk diyorsun .fotoğraflarda düğün elbisesi deki kız küçük çocuk mu.gozlerini muayene ettir.aklinida uzman hekime göster!
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  İslam hukuku ile beşeri hukuk/gayri islami hukukun çatışma örneklerinden biri.15 yaş buluğ çağının girişidir ve taraflar gönül rızasıyla evlenebilirler.Burada kız şeytana uymuş.Çevre ihmali.Karşı tarafta istismar eder.Şeytan fırsatı kaçırmaz.Bu hallere düşeceğine boşanabilirdi. Gerisi bahane.Üç-beş sene kullanır atarlar.Allah akıl fikir versin.
  Cevapla
 • Yazık 1 yıl önce Şikayet Et
  Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haber getirirse, onu 'etraflıca araştırın'. Yoksa cehalet sonucu, bir kavme kötülükte bulunursunuz da, sonra işlediklerinize pişman olursunuz. Ey iman edenler! Eğer size bir fâsık, bir haber getirirse, onu araştırın (doğruluğunu anlayıncaya kadar tahkik edin). Hucurat süresi ayet 6 Başka olaylarda sessiz kalıp buna hepsi atlıyorsa var bir şey
  Cevapla
 • OHAL OBASI 1 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim sizi tertemiz çıkarsın inşallah, dualarımız sizinle..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yelek krizi sonrası Arda Güler'den ilk hamle geldi
Gazze’ye yapılan hava yardımı bir çadırın üzerine düştü