Twitter sizi hapse yollayabilir

Twitter’da yazdıklarınıza bundan sonra dikkat edin. Twitter, her ne kadar kullanıcılarının kişisel bilgilerini koruma altında tutsa da, gerektiğinde bu bilgileri yetkili kişilere verebileceğini açıkladı.

Twitter sizi hapse yollayabilir
Twitter sizi hapse yollayabilir
GİRİŞ 29.05.2011 17:00 GÜNCELLEME 29.05.2011 17:00

BBC ile yaptığı söyleyişte konuşan Twitter Avrupa genel müdürü Tony Wang, Twitter ile ilgili önemli detayları açıkladı. Tony Wang, Twitter’in her ne kadar kişilerin mahremiyetlerine önem verse de, kanunlara karşı gelinen bir durumda, kullanıcılarının kişisel bilgilerini yetkili kişilere verebileceğini söyledi.

Twitter’in bu tür bir açıklama yapmasının nedeni, geçen gün yaşanan bir olay sebebiyet vermiş olabilir. Manchaster United’in oyuncusu Ryan Giggs hakkında yazı yazan iki kişi,  futbolcunun karısını aldattığını söylediler.

Herşey, Ryan Giggs hakkında yazılan iftiralarla başladı.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, bu tarz yazılar yasak olmasına rağmen gönderi yapan bu iki kişi, kısa bir süre içinde binlerce kişiye ulaşabildi. Olay daha da büyüyerek akşam haberlerinde de bahsedildi.

Ryan Giggs’in Avukatları, Twitter’dan bu iki kullanıcının kimliklerini tespit edilmesini istedi. Bu yapılmadığı takdirde mahkemeye gidileceğini belirten avukatlar, Twitter’ı zor durumda bıraktılar.

Twitter bu yüzden olsa gerek, kullanıcı verilerini gerektiğinde yetkili kişilerle paylaşabileceğini söyledi.  Buna ek olarak benzer bir durum yaşanıldığı takdirde, ilk olarak hedef alınan kişilere haber vereceklerini  de belirttiler.

( ShiftDelete.Net)

Twitter'in açıklamasını doğru buluyor musunuz?

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mehmetçik'ten büyük kahramanlık: Drone ile atılan bombayı fark edince bunu yaptı
Araç sahiplerini sevindirecek gelişme: Fiyatlar düşüşe geçiyor