Rusya, Türkiye'yi kızdırmak istemedi

Rusya’nın Soçi bölgesinde Ermenistan’ın “milli kahramanı” general Andranik anısına yaptırılan heykelin kaldırılması talimatı verildi.

Rusya, Türkiye'yi kızdırmak istemedi
Rusya, Türkiye'yi kızdırmak istemedi
GİRİŞ 29.05.2011 18:21 GÜNCELLEME 29.05.2011 18:21
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ermenistan’ın “milli kahramanı” General Andranik Ozanyan’ın anısına Soçi bölgesindeki Ermeni toplumunca yaptırılan bir heykelin kaldırılması talimatı verildi. Rus makamlarının, “Türk katili” olarak adlandırılan general için yapılan heykele ilişkin kararın gerekçesi olarak da “anıtın açılmasının, Türkiye’nin Olimpiyat tesislerinin yapımına katılmayı reddetmesi olasılığı”nın gösterildiği bildirildi.

PanArmenian, Soçi’deki yerel otoritelerin, 28 Mayıs’ta binlerce Ermeni’nin katılacağı törenle resmen açılması planlanan anıtın kaldırılması talimatını verdiğini kaydetti. Haberde “Otoriteler, karara gerekçe olarak, anıtın açılmasının Türkiye’nin Olimpiyat tesislerinin yapımına katılmayı reddetmesine yol açması olasılığını gösterdiler” denildi.

Azeriler, 20. yüzyılın başlarında Azerbaycan’da sivil halkını katletmekle suçladıkları General Andranik’in anısına, 2014 yılında Olimpiyatlara ev sahipliği yapacak Soçi bölgesinde dört metrelik bir heykelin yaptırılmasına sert tepki göstermişlerdi.

Otoritelerin anıtın kaldırılmaması halinde yıktırılacağı “tehdidi”nde bulundukları da belirtilen haberde, “Ermeni topluluğunun temsilcilerine göre kararın, bölgede değil Moskova’da ve Azerilerin çabalarının sonucunda alındığı” da kaydedildi.

ANKA

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ahmet AYDIN 9 yıl önce Şikayet Et
    DEVLET OLMAK,SADECE BİRİLERİNİN SENİ DEVLET OLAK TANIMASIYLA OLMAZ ;. DEVLET OLMAK İÇİN 21. YÜZYIL ŞARTLARI DA YETMEZ.Devlet olabilmek için,asalet,karizma,tarihe yön veren olayları yapabilmek,en önemlisi devleti temsil edecek İNSAN unsurunu barındırmak çok önemlidir.bugünkü ermenistan,rus çarlarının öldüre öldüre bitiremediği,disporanın uluslar arası şantaj ve baskı sonucu kurulmuş,hitler artığı yahudilerin destek ve dayanışmasıyla rusyanın o köşesinde devrimden sonra yaşamasına izin verilen zavallı,kandırılmış, soyulmuş, diaspora varlık içinde yüzerken, türkiye olmazsa açlıktan ölecek insanların ülkesi olmuştur. BAKMAYIN SİZ ONLARIN AFRA-TAFRA sına,türk buğdayı türk fırıncısı olmasa yiyecek ekmekleri yok.BAKMAYIN SARKİSYAN UŞAĞINA,O ANCAK BOŞ KÜPE YELLENİR Kİ SESİ GÜR ÇIKSIN DİYE.hasılı muhatap bile alınacak ülke değil ermenistan.o köşede otursun.hem çalsın hem oynasın.haa, yukarı karabağ bölgesi mi? orasını zaten rusya işkal etti 3,5 ermenini bunu yapamayacağını dünye bilir.rusya oraya bir arka bahçe ayırdı kendine..
    Cevapla
  • ALİ K.ÖNDER 9 yıl önce Şikayet Et
    RUSYA BİZİMLE DOST OLMAK İSTİYOR. Rusyayı akıllı adamlar yönetiyor 3,5 ermeni yerine 75 milyonluk türkiyeyi tercih ediyor bunda akp,nin dış politikadaki başarısıda çok önemli
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Koca'dan 'bedava aşı' iddiası hakkında açıklama: Verilmeyecek hesabım yok
Yangında çocuklar böyle kurtarıldı!