Macarlar, 23 Nisan’ın Yüzüncü Yılını İstiklal Marşı ile Kutladı

Türk-Macar dostluğu 23 Nisan ruhuyla pekişti. Türkiye’deki Macaristan diplomatik misyonlarının temsilcileri ve çalışanları, 23 Nisan’a yakışır sevgi, kardeşlik ve dostluk mesajını İstiklal Marşı’nı Türkçe seslendirerek verdi. Videoları sosyal medya hesaplarından paylaşan Macarlar anlamlı bir kutlamaya imza attı.

GİRİŞ 24.04.2020 12:33 GÜNCELLEME 24.04.2020 12:58

Türkiye ve Macaristan arasında kökleri yüzyıllar öncesine dayanan dostluğun son örneği 23 Nisan vesilesiyle sergilendi. Türkiye’deki Macaristan Büyükelçiliği, Başkonsolosluğu ve Kültür Merkezi temsilcileri ve çalışanları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yüzüncü yılı için unutulmayacak bir dostluk ve kardeşlik mesajı vererek İstiklal Marşı’nı Türkçe olarak seslendirdi.

 

 

Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği 23 Nisan 1920 tarihinin yüzüncü yılında Türkiye’deki Macaristan temsilciliğini üstlenen diplomatlar bu önemli gün için hazırladıkları videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Uzun süre hafızalardan silinmeyecek anlamlı bir kutlama olarak arşivlerdeki yerini alan videolarda Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Viktor Mátis ve İstanbul Başkonsolosu László Keller’in de aralarında bulunduğu 19 kişi İstiklal Marşı’ndan ikişer dize okudu. 

 

 

ETİKETLER
istiklal marşı
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Albayrak duyurdu: Yeni istihdam paketi geliyor
ABD bu küçük kızın attığı sloganı konuşuyor