AA'dan Ekrem İmamoğlu'na cevap!

Anadolu Ajansından yapılan açıklamada, "AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye’de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

AA'dan Ekrem İmamoğlu'na cevap!
AA'dan Ekrem İmamoğlu'na cevap!
GİRİŞ 16.06.2019 23:24 GÜNCELLEME 17.06.2019 01:54
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Anadolu Ajansından (AA) yapılan açıklamada, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun, televizyonlarda ortak yayınlanan tartışma programının başından itibaren defalarca Anadolu Ajansı'nın adını anarak bir kez daha ajansı haksız itham edip hedef gösterdiği belirtildi. 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Anadolu Ajansı, 31 Mart gecesi ve sonrasında müteaddit defalar açıkladığı gibi, 80 vilayetin sonuçlarını aktarırken, İstanbul'da açılan sandık oranı neredeyse yüzde 99'a ulaşmasına rağmen sonucun netleşmemesi; ayrıca buna bağlı olarak veri akışının durması nedeniyle abonelerine nihai veriyi ulaştıramamış, YSK sonuçlarını beklemiştir. 

AA, 31 Mart öncesindeki 6 seçimde de aynı şekilde açılan sandık oranı yüzde 99'a ulaştığında nihai sonucun açıklanmasını YSK'ye bırakmıştır. 31 Mart’ta yapılan uygulama diğer seçimlerden farklı değildir. Şunu da özellikle hatırlatmak isteriz ki AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye'de seçim sonuçlarını AA değil YSK açıklamaktadır. 

Sayın İmamoğlu'nun, yaptığımız tüm açıklamalara rağmen ısrarla ajansımızı hedef almasını ve haksız ithamlarda bulunmasını bir kez daha kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • bülent 1 yıl önce Şikayet Et
  kurumlardan bilgi almak gibi bir alışkanlıkları olmayınca kendi kendilerine kurgu yapıyorlar...
  Cevapla
 • Nezahat sert 1 yıl önce Şikayet Et
  Anlamaz bunlar ve bunlar gibiler ben diyorum ki anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zura az.
  Cevapla
 • Samii 1 yıl önce Şikayet Et
  Her seçimde kafayı aa ya takıyorlar fetöden kalma bir adet. Aa sonuca nasıl etki ediyor anlamış değilim.
  Cevapla
 • Analist Emmett Brown 1 yıl önce Şikayet Et
  AA yetkililerinin agzina saglik, 1000 kez de aciklasaniz lakin yanit verdiginiz kisi hala ayni soruyu soracaktir, neden AA veriyi durdurdu?
  Cevapla
 • Koc urfa 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben Ben olmasam atığım yalanlarıma kendim inanacağim. Yunan oglu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başakşehir'den şampiyonluk yolunda dev adım!
Başkan Erdoğan: İddia ediyorum Avrupa'da 1 numara...