Cumhurbaşkanı Erdoğan kütüphane açılışında konuştu: Hedefimize bir adım daha yaklaştırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesi ve Merkezi Derslik Binası açılışında konuştu.

GİRİŞ 12.08.2022 16:12 GÜNCELLEME 13.08.2022 10:40
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ziraat Bankası Kütüphanesi ve Merkezi Derslik Binası açılışında konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

YIL SONUNDA 100 MİLYON HEDEFİ

Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı tüm okullarda kütüphane kurulmasını sağladık. 57 binin üzerinde okulumuzu kütüphaneye kavuşturduk. Kitap sayısını da 70 milyona çıkardık, inşallah yıl sonunda 100 milyona çıkaracağız. Sene sonuna kadar Rami Kışlası'nı da büyük bir kütüphaneye dönüştüreceğiz.

Bizim millet olarak bir medeniyet davamız, medeniyetimizi ihya etme sevdamız varsa bunu kütüphaneler olmadan yapamayız. Binlerce yıla sahip medeniyetimizin esası tefekkür, ilim, irfan ve kitabın-hikmetin rehberliğinde yol yürümektir. 

Kimi yazar ve düşünürler ise cenneti envaiçeşit kitapla dolu görkemli bir kütüphaneye benzetmişlerdir. Bu teşbihin sebebi kütüphanelerin bilgiye, erdeme, öğrenmeye ve ilim tahsiline açılan kapı, hakikatin bilgisine giden yollardan birisi olmasıdır. 

Her kitap bir alimdir, dosttur, alemdir. Hayret duygumuzun diri kalmasını kitaplara borçluyuz. "Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu" buyuran inancımız bize beşikten mezara kadar ilimle meşgul olmamızı tavsiye ediyor.

"BİZİ HEDEFİMİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIRDI"

Açılışını yaptığımız bu güzel eserin bizi hedefimize bir adım daha yaklaştırdığına inanıyorum. Ecdadımız kurduğu medrese ve kütüphanelerle tüm dünyayı aydınlatıyordu. Kitap ve kütüphaneyle irtibatı kopan milletlerin ayakta kalması imkansızdır. 

İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 24
 • Yiğit 1 ay önce Şikayet Et
  RABBİM size uzun ömürler versin REİS
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Kitap sayısını, Kütüphane sayısını artırmak bizim ülkemiz için hiç önemli değil, kitap okuyan var mı, o nu söyleyin. Önemli olan insanlara kitap okumayı sevdirmek , alıştırmak. Her taraf ot dolu ama otlayan yok misali.
  Cevapla
 • hadi 1 ay önce Şikayet Et
  cok sukur resimiz var ..sayesinde kulturlu huzurlu rahat yasiyoruz bolluk bereket icinde yollar araba kahveler kafeler plajlar dolu ...herkes mutlu yerlisi göcmeni multecisi huzurlu ..sukurler olsun
  Cevapla
 • ANTİ SOSYAL 1 ay önce Şikayet Et
  ERDOĞAN, KALBİMİZİN, FİKİR LERİMİZiN, TÜRKİYE' MİZİN, GE ZEGENİMİZiN LİDERİ.
  Cevapla
 • Bursadan bir genç 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın cumhurbaşkanım ilk hedefimiz ekonomi olmalı dar gelirli ailelerin durumu vahim kitabı ortalama vakti değil halk mutsuz Yıl sonu dolar 20 tl olursa zamlar tekrar faaliyete geçecek halkımıza yardımcı olmamız gerekir...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bir günde 1 trilyon 421 milyar liralık işlem: Borsada manipülasyon patladı
Son dakika: Grip aşılarının eczanelerden satışı başladı, fiyatı da belli oldu!